Zátoky a atrakcie letoviska Sveti Juraj

Publikované mar 24, 2014 v kategórii Chorvátsko

Zátoky a atrakcie letoviska Sveti Juraj

Malebná rybárska prímorská obec Sveti Juraj leží v blízkosti známejšieho letoviska Senj. Pomenovaná je po patrónovi mesta, svätom Jurajovi. Mnohí toto miesto poznajú pod starým názvom Jurjevo.

Pre dovolenkárov zo Slovenska je obec atraktívna vďaka svojej polohe. Nevýhodou miestnej oblasti je výrazný vietor bóra. Na členitom pobreží je však viacero zátok, ktoré lákajú na kúpanie v Jadranskom mori.

Pamiatky a miestne atrakcie

V blízkosti sa nachádzajú archeologické nálezy a pozostatky rímskej osady Lopsica. V 13. storočí tu bol postavený benediktínsky kláštor sv. Juraja, bohužiaľ sa taktiež zachovali iba zbytky. Za pamiatkami sa môžete vybrať do spomínaného starobylého Senju.

Ak máte chuť na výlet do prírody, najlepšou možnosťou je turistika na pohorí Velebit. Oplatí sa navštíviť aj botanickú záhradu pri horskej chate Zavižan.

Kde sa kúpať?

Spomínané zátoky tvoria okrúhle kamienky. Slanosť a teplotu vody ovplyvňujú podmorské pramene, tzv. vrulje, ktoré v tejto oblasti vyvierajú. Majú veľký význam pre miestne poľnohospodárstvo.

Pár záberov z letoviska

V blízkosti sa nachádza pláž Rača, kde okrem iného nájdete aj potápačskú školu a tenisový kurt. Priaznivci vodných atrakcií sa môžu tešiť na vodné lyžovanie a vodné bicykle. Za kúpaním sa dá vybrať aj do nenápadných odľahlejších zátok a ostrovčekov, stačí si len prenajať loďku alebo čln.

Kde sa oplatí ubytovať?

Jedným z najznámejších miestnych zariadení je štvorhviezdičková Villa Arca Adriatica s vynikajúcimi hodnoteniami. Predošlí návštevníci vyjadrujú v recenziách veľkú spokojnosť so svojim pobytom. Chvália hlavne príjemných majiteľov, čistotu ubytovacích jednotiek, okolité prostredie a výhodné ceny. Najlepší názor si utvoríte, ak si prezriete všetky hodnotenia (stačí kliknúť na predošlý odkaz). Ubytovacie jednotky sú klimatizované a majú balkón s výhľadom na more. Samozrejmosťou je TV s plochou obrazovkou, extra dlhé postele, chladnička, rýchlovarná kanvica a kúpeľňa. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie, nechýba ani súkromné parkovisko.

Ubytovať sa môžete aj v trojhviezdičkových apartmánoch Apartments Turina. Hostia majú k dispozícii vlastnú pláž, zariadenie obklopuje záhrada. V okolí je reštaurácia a obchod s potravinami. Nevýhodou je chýbajúce Wi-Fi pripojenie, súkromné parkovisko je však k dispozícii zdarma. Apartmány sú klimatizované a majú jednu alebo dve spálne. Samozrejmou súčasťou je balkón s výhľadom na more, kuchynka s jedálňou, kúpeľňa so sprchovým kútom, obývačka s TV a kávovar. Aktuálne ceny ubytovania a možnosti rezervácie zobrazíte kliknutím na názov apartmánov.

1334233991_sv

Objednať ubytovanie vo Sveti Juraj!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *