Starigrad pri národnom parku Paklenica

Publikované apr 2, 2014 v kategórii Chorvátsko

Starigrad pri národnom parku Paklenica

Malá prístavná obec Starigrad je vzdialená len 2 km od národného parku Paklenica, ktorý je známy vďaka krásnej a nedotknutej prírode. Turistov láka na kúpanie v Jadranskom mori, nachádza sa tu dokonca aj pláž s modrou vlajkou.

Starigrad je typická chorvátska dedinka. Žije tu pár stoviek obyvateľov, pre ktorých je zdrojom obživy najmä poľnohospodárstvo a rybolov. Niektorí prenajímajú apartmány dovolenkárom (nižšie nájdete tipy na overené zariadenia).

Pláže a pamätihodnosti

Do Chorvátska asi kvôli pamiatkam necestuje nikto. Keď Vás však omrzí ležanie pod slnečníkom, odporúčame preskúmať miestne atrakcie a okolie. Spomedzi sakrálnych pamiatok sa zachoval napríklad predrománsky kostolík sv. Petra a blízke stredoveké náhrobné kamene. Návštevníci môžu obdivovať aj zbytky antickej osady Argyruntum.

Pláž v Starigrade

Vráťme sa však naspäť k plážam. Tvoria ich okruhliaky, niektoré majú vybetónované móla kvôli opaľovaniu. Spomínaná pláž s modrou vlajkou sa nachádza pred hotelom Bluesun Alan. Pláže v Starigrade majú dobré podmienky na vodné športy, napríklad vodné lyžovanie a windsurfing. Väčšinu obklopuje vegetácia.

Overené apartmánové ubytovanie

Spomedzi miestnych zariadení vyniká so svojimi pozitívnymi hodnoteniami trojhviezdičkový Pansion Kiko. Nachádza sa priamo na pláži, len kúsok od Paklenice. Hostia si pochvaľujú krásny výhľad na more zo svojich izieb a apartmánov. Všetky ubytovacie jednotky sú klimatizované a odhlučnené, príjemným prekvapením sú extra veľké pohodlné postele. Samozrejmosťou je kuchyňa s jedálenským kútom, obývačka s posedením a TV, vlastná kúpeľňa a balkón. Parkovanie a Wi-Fi pripojenie na internet sú k dispozícii bezplatne, v cene pobytu sú aj raňajky. Viac informácii a aktuálne ceny ubytovania si môžete zobraziť po kliknutí na názov vyššie.

Pozitívne ohlasy má aj trojhviezdičkový Pansion Croatia. Predošlí hostia vo svojich recenziách chvália najmä bezprostrednú blízkosť mora, plynulý vstup do vody vhodný pre deti, vynikajúci personál a chutná strava (v cene pobytu sú raňajky). Parkovanie je bezplatné, jedinou nevýhodou je spoplatnené Wi-Fi pripojenie (3€/deň). Všetky ubytovacie jednotky (izby a apartmány) sú vybavené extra veľkými posteľami a klimatizáciou. Súčasťou apartmánu je balkón s výhľadom na more, kuchynka s jedálňou a moderná kúpeľňa. Nechýba jedna alebo viac spální. Rezerváciu pobytu je možné uskutočniť kliknutím na odkaz vyššie.

climb-in-paklenica-728377-m

Objednať ubytovanie v Starigrade!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *