Blízke chorvátske letovisko Senj

Publikované apr 20, 2014 v kategórii Chorvátsko

Blízke chorvátske letovisko Senj

Prístavné mestečko Senj sa nachádza v severnej časti Chorvátska pri Velebitskom prielive, kde 200 dní v roku vanie silný vietor bóra. V zime patrí medzi najchladnejšie miesta krajiny, v lete ho však vyhľadávajú dovolenkári.

Kvôli dostupnej polohe je miestna oblasť obľúbená aj medzi dovolenkármi zo Slovenska. Cestovný ruch v Senji však zatiaľ stále nie je príliš rozvinutý, využíva sa skôr ako tranzitné miesto.

Čo sa tu oplatí vidieť?

Historický názov mestečka je Senia. Pod ním bol dnešný Senj známy už v časoch ilýrskych kmeňov, dôležitý bol aj neskôr počas rímskych čias. Koncom stredoveku bol Senj významným strediskom hlaholického písomníctva, založila sa tu tiež tlačiareň kníh (dnes je v nej múzeum). Staré mesto si zachovalo vzhľad z časov najväčšej slávy v 16. storočí. Pre návštevníkov však nie je príliš atraktívne, poznačila ho hlavne 2. svetová vojna.

Zábery mesta na videu

Do dnešných čias sa zachovali zbytky mestského opevnenia s obrannými vežami a bránami. Tie pripomínajú fakt, že Senj, podobne ako množstvo ďalších chorvátskych miest, musel čeliť nájazdom Turkov. Z tohto dôvodu bol postavený aj mohutný hrad Nehaj (renesančný sloh, 16. storočie). Môžete si z neho vychutnať najlepší výhľad na Senj a okolie. Na barokovom námestí Cilnica môžete obdivovať zámok, na námestí Cimiter je románska mariánska katedrála (najstaršia stavba v meste).

Kde sa kúpať?

Senj je pokojné letovisko s jednoduchými plážami, na ktorých s najväčšou pravdepodobnosťou nenájdete množstvo vodných atrakcií. Dopriať si však môžete napríklad masáže. Navštíviť môžete verejnú pláž, pláž v zátoke Spasovac a niekoľko menších pláží. Tvoria ich skaly a kamienky. Za plážami môžete vycestovať do okolia, najbližšie veľké letovisko Crikvenica je vzdialené 30 km.

Overené ubytovanie

Keďže Senj nepatrí medzi veľké a rušné letoviská, ubytovanie sa tu dá zohnať za veľmi priaznivé ceny. Apartmánové ubytovanie s výbornými ohlasmi ponúkajú trojhviezdičkové BC Apartments. Recenzie spokojných predošlých návštevníkov si môžete zobraziť kliknutím na názov zariadenia. Vďaka výhodnej polohe je v pohodlnej pešej dostupnosti pláž a rôzne turistické atrakcie (napríklad hrad Nehaj). Hostia môžu využívať vonkajší bazén, samozrejmosťou je aj bezplatné Wi-Fi a parkovanie. Na požiadanie sa tu môžete ubytovať aj so svojim domácim zvieratkom (bez poplatku). Apartmány sú moderne zariadené, väčšina je klimatizovaná a má balkón s výhľadom na more. Samozrejmou súčasťou je kúpeľňa, kuchynka a TV s plochou obrazovkou.

Populárne sú aj trojhviezdičkové Apartments Laura, z ktorých sa do centra Senju dostanete do 10 minút chôdze. V pešej dostupnosti je aj pláž, obchody, supermarket a autobusová stanica. Ochotný personál rád zorganizuje výlety do zaujímavých okolitých miest. Súčasťou areálu je príjemná záhrada s terasou a grilom. V cene pobytu je bezplatné Wi-Fi a parkovanie. Vybrať si môžete medzi klasickými izbami a priestrannými apartmánmi s jednou alebo dvoma spálňami. Všetky ubytovacie jednotky sú klimatizované, majú balkón/patio s výhľadom na more, TV a vlastnú kúpeľňu. Povinnou výbavou apartmánov je aj kuchynka s jedálňou. Aktuálne možnosti rezervácie a hodnotenia predchádzajúcich návštevníkov ľahko zobrazíte kliknutím na názov apartmánov.

croatia-coast-near-senj-90911-m

Objednať ubytovanie v Senji!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *