Kúpanie a ubytovanie v Riva del Garda

Publikované máj 26, 2014 v kategórii Taliansko

Kúpanie a ubytovanie v Riva del Garda

Ak sa vyberiete na letnú dovolenku do Talianska, dôvodom je pravdepodobne kúpanie v mori. Niektorí však uprednostňujú najväčšie jazero v krajine – Lago di Garda (Gardské jazero).

Na severnom pobreží leží jedno z jeho najväčších letovísk s názvom Riva del Garda, miestni ho však nazývajú iba skrátene Riva. Dovolenkárov tu čakajú desiatky rôznych ubytovacích zariadení.

Kúpanie v jazere Lago di Garda

Gardské jazero sa môže pochváliť veľmi príjemnou teplotou, vďaka čomu je vhodné na kúpanie. V severnej časti (blízko Riva del Garda) sa nachádzajú majestátne vrchy, niektoré sa týčia vo výške až 2000 metrov nad morom. Okrem kúpania môžete voľný čas využiť aj cyklistikou, v miestnej oblasti sa nachádza množstvo cyklotrás. Príjemnú dovolenku tu môžete stráviť aj v zimnom období, neďaleko sa nachádzajú známe lyžiarske strediská.

O mestečku

Riva del Garda sa nachádza v južnom rohu Álp, blízko horského masívu Dolomity. Zo západnej strany ho obklopuje Monte Rocchetta, z východnej Monte Brione. Najdôležitejším zdrojom príjmov mesta je cestovný ruch a výroba papiera.

Mesto a jazero v HD kvalite

Overené ubytovacie zariadenia

Predchádzajúci návštevníci si veľmi pochvaľujú trojhviezdičkový Hotel Villa Miravalle. Veľmi dobrá lokalita, výhľad, chutná strava, priestranné ubytovacie jednotky, kvalitné vybavenie, príjemná záhradná reštaurácia. Hotel sa nachádza v historickom centre mesta, k prístavu sa dostanete do niekoľkých minút chôdze. Všetky izby sú klimatizované, väčšina má balkón s výhľadom na jazero. Samozrejmosťou je TV a moderná kúpeľňa. Hostia majú k dispozícii bezplatné Wi-Fi pripojenie a súkromné hotelové parkovisko. V cene pobytu sú raňajky. Aktuálne ceny a recenzie predošlých hostí si môžete zobraziť kliknutím na názov hotela vyššie.

Veľmi obľúbeným zariadením je aj Hotel Garnì Villa Maria. Poloha 10 minút chôdze od historického centra mesta. Návštevníci vo svojich recenziách chvália priateľský personál, chutné raňajky, kvalitné vybavenie ubytovacích jednotiek (izby a apartmány). Ich súčasťou je klimatizácia, TV s plochou obrazovkou a moderná kúpeľňa. Súčasťou apartmánov je aj balkón a vlastná kuchynka, niektoré majú dokonca aj vírivku. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a parkovanie. Neváhajte si zobraziť aktuálne ceny ubytovania po kliknutí na odkaz vyššie.

bardolino-view-764706-m

Objednať ubytovanie v Riva del Garda!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *