Rabač na pobreží Istrie

Publikované dec 2, 2013 v kategórii Chorvátsko

Rabač na pobreží Istrie

Malé prístavné a rybárske mestečko na juhovýchodnom pobreží Istrie. Rabač je zároveň obľúbeným cieľom dovolenkárov, ktorých počet sa tu každým rokom spolu s kvalitou služieb zvyšuje.

Nachádza sa tu dostatok ubytovacích zariadení (hotelov aj apartmánov), ktoré sú väčšinou situované na pobreží. Zaujímavosťou je, že sem turisti cestujú aj v zime na liečebné pobyty.

Kúpanie a pláže

Vďaka polohe v zátoke Kvarnerského zálivu sa môže Rabač pýšiť čarovnými zákutiami a krásnymi plážami, ktoré tvoria drobné kamienky a štrk. Obklopuje ich bujná vegetácia, napríklad borovicové lesy. Vstup do vody je väčšinou plynulý, veľmi vhodný pre rodiny s deťmi. Lákadlom je zaujímavý podmorský svet, neváhajte navštíviť potápačské safari. Na svoje si prídu aj priaznivci vodných športov, napríklad windsurfingu.

Krásne zábery z Rabaču

Najväčšia pláž sa nachádza v zátoke Maslinica, ktorá je ocenená modrou vlajkou. Tú dostávajú pláže za mimoriadne čistú vodu a životné prostredie. Ďalšie pláže s modrou vlajkou sú Lanterna, St. Andrea a Girandella.

Tipy na apartmány

Najobľúbenejším spôsobom ubytovania pri dovolenke v Chorvátsku sú apartmánové zariadenia. Dôvodom je napríklad fakt, že ich súčasťou býva vlastná kuchynka.

Predošlí návštevníci odporúčajú napríklad trojhviezdičkové apartmány Apartments Mareblu, vzdialené 900 metrov od pláže. Najbližšie potraviny a reštaurácia sú zhruba 300 metrov ďaleko, centrum mesta je vo vzdialenosti vyše 1 km. Všetky ubytovacie jednotky majú výhľad na Jadranské more. Ich súčasťou je balkón (alebo terasa), vlastná kuchyňa a kúpeľňa. Hostia sú pri príchode privítaní istrijským vínom a brandy. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie, parkovanie je taktiež zdarma. Aktuálne ceny si môžete prezrieť po kliknutí na názov zariadenia (odkaz vyššie).

Vynikajúce hodnotenia má aj trojhviezdičkové zariadenie Apartments Villa Adria. Hostia si pochvaľujú vybavenie a veľkosť apartmánov, výhľad na more, bezchybné Wi-Fi pripojenie, blízkosť pláže a skvelé vybavenie kuchyne. Centrum mesta je vo vzdialenosti 400 metrov, najbližšia pláž 300 metrov. Súčasťou apartmánov je aj vlastná kúpeľňa a zariadený balkón, samozrejmosťou je TV. Hostia majú k dispozícii príjemnú záhradu, v ktorej je počas priaznivého počasia možné grilovať. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Ceny sú veľmi výhodné, pre ich zobrazenie kliknite na odkaz vyššie.

rainbow-in-croatia-1415784-m

Objednať ubytovanie v Rabači!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *