Sprievodca dovolenkou v Ploče

Publikované apr 22, 2014 v kategórii Chorvátsko

Sprievodca dovolenkou v Ploče

Chorvátske Ploče je priemyselné mesto, v ktorom sa však posledné roky začal rozvíjať aj cestovný ruch. Nachádza sa tu druhý najväčší nákladný prístav v krajine. Využíva sa aj trajektový prístav, ktorým sa dostanete na polostrov Pelješac.

V blízkosti mesta ústi do mora rieka Neretva. V týchto miestach sa vytvára tzv. brakická voda (zmes slanej a sladkej), ktorú si vďaka množstvu rôznych druhov rýb pochvaľujú najmä rybári.

Čo sa oplatí vidieť?

V blízkosti mesta je dedinka Baćina, pri ktorej sa rozprestiera Bačinské jazero. Ide o sústavu šiestich prepojených jazier, ktoré vytvárajú sladkovodné krasové jazero s množstvom rýb a bujnej vegetácie.

Pláže v Ploče sú čisté a udržiavané, tvoria ich prevažne okruhliaky (niekedy aj piesok). Vďaka pozvoľnému vstupu do mora sú vhodné aj pre rodiny s menšími deťmi. Počas horúčav sa môžete schladiť v tieni okolitej borovicovej vegetácie. Krajšie pláže sa nachádzajú v blízkom Gradači.

Výhľad na Ploče

Kde sa ubytovať?

V meste nájdete viacero ubytovacích zariadení, odporúčame prezrieť kompletnú ponuku na stránkach rezervačných systémov. Ak nenájdete nič vyhovujúce, jednou z možností je ubytovať sa v okolitých letoviskách, napr. v spomínanom Gradači. Nižšie pridávame tipy na overené apartmány v Ploče.

Tipy na apartmánové ubytovanie

Výborné hodnotenia majú napríklad štvorhviezdičkové Apartments San Antonio, predošlí hostia chvália priateľského a ochotného majiteľa. Výhodou je aj poloha, v pešej dostupnosti sú 2 pláže. Centrum mesta je vo vzdialenosti 200 metrov. Všetky ubytovacie jednotky sú klimatizované, ich súčasťou je TV, kúpeľňa a balkón s výhľadom na Pelješac. Apartmány majú aj vlastnú kuchynku. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi pripojenie a parkovanie. Aktuálne ceny ubytovania si môžete zobraziť kliknutím na názov apartmánov (odkaz vyššie).

Hneď pri spomínanom jazere sa nachádza štvorhviezdičkové zariadenie Apartments Marinovic Baćina Lakes. Obklopuje ho rieka Neretva a prírodný park Biokovo. Centrum Ploče je vo vzdialenosti vyše 2 km. V okolí sa nachádza obchod s potravinami a reštaurácia. Miestna oblasť je vhodná na dobrodružné aktivity, rybolov a kitesurfing. Veľkou výhodou je súkromná pláž. Všetky ubytovacie jednotky (štúdiá a apartmány) sú klimatizované, ich súčasťou je balkón s výhľadom na jazero a hory. Nechýba ani vlastná kúpeľňa, kuchynka s jedálňou a obývačka s posedením a TV. Hostia majú k dispozícii bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a súkromné parkovanie. Kontakt a ceny ubytovania nájdete po kliknutí na odkaz vyššie.

Ploce_Hafen

Objednať ubytovanie v Ploče!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *