Ako sa dovolenkuje v Orebiči?

Publikované dec 22, 2013 v kategórii Chorvátsko

Ako sa dovolenkuje v Orebiči?

Chorvátsky Orebič (kedysi sa volal Trstenica) sa nachádza na juhozápadnom pobreží polostrova Pelješac, oproti mestu Korčula. V letných mesiacov sem cestuje množstvo dovolenkárov.

Zdrojom obživy miestnych obyvateľov je okrem cestovného ruchu hlavne poľnohospodárstvo. Vďaka polohe v chránenej oblasti sa môžete kochať bujnou vegetáciou, darí sa tu vinárstvu a ovocinárstvu. Známe je hlavne červené víno Postup.

Turistické atrakcie a kúpanie

Dominantou mestečka je hora Sveti Ilija, ktorá dosahuje výšku až 961 metrov nad morom. Okrem nej tu môžete obdivovať rôzne sakrálne pamiatky, napríklad františkánsky kláštor s kostolom z 15. storočia, v ktorom sa nachádza zbierka umeleckým predmetov. Návštevníci ho vyhľadávajú aj kvôli krásnemu výhľadu na mesto a more.

Zábery z dovolenky

Ako pamätihodnosť môžeme označiť aj historické meštiacke domy obklopené záhradami, ktoré vlastnili bohatí lodní kapitáni. Orebič bol totiž kedysi významným centrom moreplavby.

Turistov však zaujímajú predovšetkým podmienky na kúpanie. Tie sú tu skutočne veľmi príjemné. Mesto sa môže pochváliť krásnou piesočnatou plážou v zátoke Trstenica. Okrem nej sa oplatí navštíviť okruhliakove pláže smerom na západ (Perna, Kučište, Viganj).

Apartmány za perfektné ceny

Dovolenkári preferujú pri pobyte v Chorvátsku ubytovanie v apartmánoch. Veľkou výhodou je napr. vlastná kuchynka, v ktorej si môžete pripravovať vlastné jedlá. Pre zobrazenie kompletnej ponuky (niekoľko desiatok zariadení) kliknite na odkaz na konci článku.

Tipy na apartmány

Výborné hodnotenia má trojhviezdičkové zariadenie Apartments Iva, ktoré je vzdialené len 150 metrov od spomínanej pláže. V podobnej vzdialenosti je aj najbližší obchod s potravinami, bary a reštaurácie. Hostia si pochvaľujú čistotu a priestrannosť apartmánov, dobré vybavenie , tichú polohu a príjemný personál. Všetky ubytovacie jednotky (štúdiá a apartmány) sú klimatizované, ich súčasťou je TV a balkón s výhľadom na more. Samozrejmosťou je vlastná kúpeľňa a kuchynka. Na izbách je bezplatné pripojenie na internet (káblové), parkovanie je taktiež zdarma. Hostia majú k dispozícii aj vonkajší a vnútorný gril. Aktuálnu obsadenosť a ceny ubytovania si môžete prezrieť cez odkaz vyššie.

Predchádzajúci návštevníci si pochvaľujú aj trojhviezdičkové Apartments Maestral. Vo svojich hodnoteniach pochvaľujú príjemný a ústretový prístup majiteľa, čistotu a vybavenie apartmánov, výhodné ceny a blízkosť pláže. Tá je vo vzdialenosti zhruba 400 metrov. Súčasťou klimatizovaných apartmánov je TV, balkón (alebo terasa) s výhľadom na more, vlastná kúpeľňa a plne vybavená kuchynka. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Pre zobrazenie cien kliknite na názov zariadenia (odkaz vyššie).

orebic-mokalo-24

Objednať ubytovanie v Orebiči!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *