Kde sa kúpať a ubytovať v Mimiciach?

Publikované okt 19, 2013 v kategórii Chorvátsko

Kde sa kúpať a ubytovať v Mimiciach?

Chorvátske prístavné mestečko Mimice nájdete na Omišskej riviére, 12 km od mesta Omiš a 23 km od Makarskej. V horúcich letných mesiacov je obľúbeným centrom dovolenkárom, história cestovného ruchu v mestečku siaha do roku 1927.

Jadranská magistrála rozdeľuje Mimice na dve časti – nad magistrálou je stará historická časť, pod ňou je prístavná časť s rôznymi ubytovacími zariadeniami. Tie poskytujú turistom na prenájom miestni obyvatelia.

Kúpanie a pláže

Nachádzajú sa tu dve mestské pláže, ktoré sú známe bielym pieskom. Vďaka pokojnej oblasti a plynulému vstupu do mora sú vhodné pre rodiny s malými deťmi. V okolí mestečka je množstvo ďalších pláží a romantických zátok s okruhliakmi. Väčšinou ich obklopujú borovicové lesy. Odporúčame navštíviť pláže smerom na západ (Lokva Rogoznica, Ruskamen, Nemira, Stanići) a na východ (Pisak). V Ruskamene a Lokve Rogoznici sa nachádzajú aj kempy.

Tipy na apartmány

Dostatok apartmánov v Mimiciach je možné „booknuť“ cez rezervačný systém. Okrem ceny a jednoduchej rezervácie je veľkou výhodou možnosť hodnotenia, vďaka čomu si môžete prečítať recenzie od predošlých návštevníkov.

Potápanie v Mimiciach

Nesmierne pozitívne hodnotenia má štvorhviezdičkové zariadenie Apartments Mistral. Hostia chvália priateľských majiteľov, priestranné a čisté apartmány, vynikajúcu polohu a veľkú kuchyňu. Vo svojich recenziách spomínajú aj výborné reštaurácie a kaviarne v okolí, mnohým vyhovuje aj vysoká teplota vody v mori. Apartmány sa nachádzajú priamo na pláži, z balkónov je možné vidieť ostrov Brača. Hostia majú na dvore k dispozícii gril a saunu. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie, veľmi dobre vybavené apartmány. Ich súčasťou je vlastná kuchynka, kúpeľňa a LCD TV, samozrejmosťou je klimatizácia. Odporúčame. Ceny sa zobrazia po kliknutí na odkaz vyššie.

Pozitívne hodnotenia má aj trojhviezdičková Villa Gloria. Veľmi dobrá poloha (200 metrov od pláže), v blízkosti sú potraviny, snaživý personál, veľmi príjemný výhľad na more z balkóna. V apartmánoch nechýba vlastná kúpeľňa a plne vybavená kuchynka, súčasťou je aj obývačka so sedačkami a TV s plochou obrazovkou. Okolie je tiché a pokojné, zariadenie obklopuje záhrada s grilom. Majitelia vily vedia pomôcť s organizovaním výletov, neváhajte sa spýtať napríklad na možnosti raftingu na rieke Cetina. Pripojenie na internet je káblové, hostia majú k dispozícii parkovanie zdarma. Aktuálne ceny uvidíte po kliknutí na názov zariadenia (odkaz vyššie).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Objednať ubytovanie v Mimiciach!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *