Sprievodca Kraljevicou a tipy na ubytovanie

Publikované sep 27, 2013 v kategórii Chorvátsko

Sprievodca Kraljevicou a tipy na ubytovanie

Malé prímorské mestečko v Chorvátsku. Kraljevica sa nachádza na severozápadnom pobreží krajiny, počas leta tu trávi dovolenku množstvo turistov.

Kraljevica sa nachádza medzi mestami Rijeka a Crikvenica, v blízkosti je ostrov Krk. Prvé zmienky o meste pochádzajú z 13. storočia. Od 19. storočia je významným strediskom stavby lodí, nachádza sa tu aj prístav.

Doprava do Kraljevice

Väčšina ľudí sem cestuje autom, veľmi pohodlne sa sem však dá dopraviť aj letecky. Vo vzdialenosti len 10 km sa nachádza letisko v Rijeke. Je využívané sezónne a premávajú sem hlavne nízkonákladové aerolínie, takže letenky sa dajú zohnať za výhodnú cenu.

Turistické atrakcie a pamiatky

Najvýznamnejšou miestnou pamiatkou je kaštieľ Stari grad, ktorý bol vybudovaný miestnym šľachtickým rodom Zrinských začiatkom 17. storočia. V centre mesta sa nachádza ďalší kaštieľ s názvom Novi grad. Obidva kaštiele boli počas histórie zničené a vykradnuté, momentálne sú tiež v zlom stave.

Krátky sprievodca Kraljevicou

V blízkosti hotela Uvala Scott (spomínaný nižšie) sa nachádza strážna veža. V oblasti severného Jadranu sa zvykli bežne využívať pri love tuniakov. Môžete si ich predstaviť ako dlhé rebríky, ktoré boli šikmo vysunuté nad morskú hladinu. Rybár z nej pozoroval blížiace sa tuniaky a následne dal trúbením znamenie ostatným rybárom.

Kde sa okúpať v blízkosti?

Keďže je Kraljevica v prvom rade prístavné mestečko, veľa príležitostí na kúpanie tu nie je. Najbližšia pláž (okruhliaková) sa nachádza v blízkej oblasti Oštro, ktorá je vzdialená približne 3 km. Nachádza sa tu aj kemping. Niektorí hostia kempu sa sťažovali na neprimerané ceny a ropný zápach, ktorý spôsobuje blízka rafinéria.

Hotely a apartmány v Kraljevici

Výber ubytovania v Kraljevici nie je príliš rozsiahly. Napriek tomu si vďaka rezervačnému systému môžete zabezpečiť pobyt rýchlo a jednoducho. Odporúčame zvážiť, či sa viac neoplatí ubytovať sa niekde v okolí, napríklad v Rijeke. Hotely spomínané nižšie nie sú extra výnimočné, od hostí majú priemerné hodnotenia.

500 metrov od pláže sa nachádza Hotel Kraljevica. Má dobré napojenie na verejnú dopravu, v bezprostrednej blízkosti je autobusová zastávka s priamym spojom do Rijeky. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie, v cene pobytu sú raňajky. Izby majú vlastnú alebo spoločnú kúpeľňu. Hotel má vlastnú reštauráciu, z terasy si môžete vychutnať výhľad na more. Počas sezóny sa dá trojlôžková izba rezervovať od 54€/noc.

Hotel Uvala Scott sa nachádza v pokojnom zálive Dubno, kde si môžete užiť relax na prírodnej kamienkovej pláži (len pre ubytovaných hostí). Je vhodná pre športové aktivity, z blízkeho prístaviska sa uskutočňujú výlety a exkurzie do okolia (v blízkosti je napríklad ostrov Krk a Plitvické jazerá). Izby sú jednoduché, ich súčasťou je vlastná kúpeľňa. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet, hostia majú k dispozícii bezplatné verejné parkovisko. V cene pobytu sú raňajky. Hostia vo svojich hodnoteniach vyjadrili nespokojnosť s prístupom personálu a kvalitou postelí. Hotelová strava nie je na vyhovujúcej úrovni, odporúčame navštíviť pizzeriu pri hoteli. Dvojlôžková izba stojí od 60€/noc.

Tip na záver

Odporúčame rezervovať pobyt dostatočne vopred, počas letnej sezóny môžu byť miestne ubytovacie zariadenia vypredané. Ak si hotel rezervujete skôr, bude to taktiež cenovo výhodnejšie. Ak ste sa už niekedy ubytovali v Kraljevici alebo jej blízkosti, neváhajte sa o svoje skúsenosti podeliť nižšie v komentároch.

apartmany-uvala-scott-plaz

Objednať ubytovanie v Kraljevici!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *