Overené apartmánové zariadenia v Igrane

Publikované nov 24, 2013 v kategórii Chorvátsko

Overené apartmánové zariadenia v Igrane

7 km od mesta Podgora sa nachádza malebná prístavná dedinka Igrane. Leží na svahu pri pobreží Makarskej riviéry. Niekoľko stoviek obyvateľov sa okrem poľnohospodárstva a rybolovu živí aj cestovným ruchom.

Nachádza sa tu niekoľko ubytovacích zariadení, prevažne apartmánov (nižšie prinášame pár tipov). Ubytovanie v Igrane je vhodné pre turistov, ktorý hľadajú dovolenku v pokojnej a tichej lokalite.

Pamiatky a turistické atrakcie

Na najvyššom bode sa týči opevnená veža, ktorá bola postavená v 17. storočí na obranu pred nájazdmi Turkov. Dominantou Igrane je zvonica barokového kostola z 18. storočia. Najvýznamnejšou stredovekou pamiatkou na pobreží celej Makarskej riviéry je kostolík sv. Michala z 11. storočia.

Prechádzka dedinkou Igrane

Dovolenkári sem však samozrejme nejazdia kvôli pamiatkam. Zaujímajú ich predovšetkým pláže a kúpanie. Pozdĺž pobrežia sa tiahne dlhá pláž (1,5 km), ktorú tvoria drobné kamienky. Počas horúčav padne vhod tieň, ktorý vytvárajú okolité borovicové lesy.

Tipy na apartmány

Miestne apartmány si môžete pohodlne vyhľadať cez rezervačné systémy. Pozitívne hodnotenia má trojhviezdičková Villa Igrane, nachádzajúca sa v historickej barokovej budove z 18. storočia. Poloha je veľmi výhodná, pláž je vo vzdialenosti 50 metrov. V blízkosti sa nachádzajú reštaurácie a obchody, najbližšia autobusová zastávka je vzdialená 200 metrov. Bezplatné Wi-Fi a parkovanie, povolené sú aj domáce zvieratá. Všetky ubytovacie jednotky (izby a apartmány) sú klimatizované, hostia si môžu vychutnať výhľad na more. Súčasťou apartmánov je balkón, TV s posedením, vlastná kúpeľňa a kuchynka s jedálenským kútom. Aktuálne ceny a možnosti rezervácie sa zobrazia po kliknutí na odkaz vyššie (názov zariadenia).

V historickom centre obce Igrane sa nachádza trojhviezdičkové zariadenie Apartments Igrane. Vďaka výhodnej polohe je pláž vzdialená len niekoľko krokov od apartmánov. Všetky ubytovacie jednotky (štúdiá a apartmány) sú odhlučnené a klimatizované. Sú vybavené obývačkou s TV, kúpeľňou s vaňou a plne vybavenou kuchynkou s jedálenským kútom. Pre maximálne pohodlie hostí sa v spálni nachádzajú extra dlhé postele. Súčasťou areálu je slnečná terasa, v ktorej je možné grilovať. Parkovanie je bezplatné, nevýhodou je však chýbajúce pripojenie na internet. Ceny ubytovania a hodnotenia zákazníkov si môžete prezrieť na odkaze vyššie.

igrane

Objednať ubytovanie v Igrane!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *