Gradač – jedna z najkrajších pláží na Jadrane

Publikované dec 1, 2013 v kategórii Chorvátsko

Gradač – jedna z najkrajších pláží na Jadrane

Gradac, chorvátske pobrežné mestečko v južnej časti Makarskej riviéry, patrí medzi obľúbené a vyhľadávané turistické destinácie. Dovolenkárov sem lákajú čisté pláže a voda.

Nájdete tu niekoľko hotelov, ubytovanie v Gradači však poskytujú prevažne apartmány. Tie spravujú miestni obyvatelia, pre ktorých je cestovný ruch hlavným zdrojom obživy.

Turistické atrakcie

Veľká časť mesta bola zničená počas druhej svetovej vojny. Okupanti tu podľa odhadov vypálili zhruba 95% domov. V oblasti Crkvine sa zachovali zbytky rímskych stavieb a pozostatky opevnenia, ktoré sa postavilo v priebehu 17. storočia kvôli nájazdom Turkov. Pri cintoríne sa nachádza čiastočne zachovalý barokový kostol.

Pláže a kúpanie

Hlavnou prednosťou mesta sú jeho široké a čisté pláže, ktoré sa rozprestierajú po celom pobreží. Vďaka pozvoľnému vstupu do vody sú ideálne pre rodiny s deťmi. Počas veľkých horúčav sa môžete skryť v tieni, ktorý vytvára okolitá vegetácia.

Slnečná dovolenka v Gradači

Najznámejšia je 5 kilometrov dlhá pláž Gornja Vala, ktorá patrí medzi najväčšie pláže na Jadrane. Tvorí ju jemný štrk, vyniká nádherným prostredím a čistým morom. Na pobreží sa nachádzajú rôzne podniky a plážové bary, ktoré sú známe bujarým nočným životom.

Kde sa ubytovať?

Hotely a apartmány v Gradači odporúčame hľadať cez online rezervačné systémy. Výhodou je široká ponuka, nízke ceny a okamžitá rezervácia. Pri výbere Vám pomôžu hodnotenia od predošlých návštevníkov.

Výbornými recenziami sa môže pochváliť trojhviezdičkové zariadenie Apartments Mateljak (ceny sa zobrazia po kliknutí na odkaz). Zákazníci si pochvaľujú priateľského majiteľa a personál, výhodnú polohu, veľkosť a čistotu apartmánov. Tie sú vzdialené len 350 metrov od pobrežia, ktoré je plné barov a reštaurácii. Všetky klimatizované ubytovacie jednotky sú vybavené balkónom s výhľadom, kuchynkou a kúpeľňou. Nechýba ani TV s plochou obrazovkou. Okolie je vhodné na aktívne trávenie voľného času, v blízkosti sú cyklotrasy a tenisové kurty. Hostia si môžu vďaka blízkej autobusovej zastávke spraviť výlet do Splitu a Dubrovníka. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie.

Nič nepokazíte ani pri rezervácii pobytu vo štvorhviezdičkovom Aparthotel Pecic. Ochotný personál, krásne okolie, priestranné apartmány. Výhodná poloha na úpätí pohoria Biokovo, 150 metrov od príjemnej pláže. Súčasťou zariadenia je terasa, na ktorej je počas priaznivého počasia možné grilovať. Hostia majú k dispozícii bezplatnú požičovňu bicyklov, v blízkosti sú rôzne cyklotrasy. Štúdiá a apartmány sú vybavené klimatizáciou, všetky jednotky majú vlastnú kuchyňu a kúpeľňu. Najbližší obchod s potravinami je vo vzdialenosti 50 metrov. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie na súkromnom parkovisku. Aktuálne ceny (veľmi výhodné) nájdete po kliknutí na odkaz vyššie.

gradac

Objednať ubytovanie v Gradači!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *