Bol – známy vďaka pláži Zlatni rat

Publikované máj 25, 2014 v kategórii Chorvátsko

Bol – známy vďaka pláži Zlatni rat

Chorvátsky Bol je rušné prístavné letovisko na južnom pobreží ostrova Brač. Turisti ho vyhľadávajú najmä kvôli pláži Zlatni rat, ktorá býva označovaná ako najkrajšia pláž v celej krajine.

Tak ako v ostatných prímorských destináciách, aj tu sa veľká časť obyvateľstva živí službami v oblasti cestovného ruchu. Návštevníci často preferujú dovolenku v apartmánových zariadeniach, ktoré si môžete prezrieť na stránkach rezervačných systémov.

Kúpanie a turistické atrakcie

Mesto ležiace pod vrchom Vidova gora (780 metrov nad morom) bolo osídlené už starými Rimanmi. Svedčia o tom archeologické vykopávky v blízkosti spomínanej pláže a pozostatky hrobov. Najstaršie zachované pamiatky pochádzajú z obdobia stredoveku, veľmi významnou sakrálnou pamätihodnosťou je dominikánsky kláštor na východnej strane mesta, ktorého súčasťou je aj mariánsky kostol z 15. storočia.

Párty na pláži Zlatni rat

Najkrajšie pláže sa tiahnu po západnom pobreží. Koncentruje sa tu veľké množstvo dovolenkárov, kvôli čomu sa v 20. storočí vybudovala hotelová zástavba. Pláže sú tvorené drobnými kamienkami a pieskom, obklopujú ich borovicové lesy. Vstup do mora je pozvoľný. Spomínaná známa pláž Zlatni rat má ideálne podmienky na kúpanie, vďaka čomu bola ocenená modrou vlajkou.

Overené ubytovacie zariadenia

V meste sa nachádza množstvo ubytovacích zariadení, väčšinou apartmány. Medzi najznámejšie zariadenia patrí trojhviezdičkové Adria Apartments. Výhodou je tichá poloha v južnej časti ostrova, len niekoľko minút chôdze od pláží a centra mesta. Všetky apartmány sú klimatizované, ich súčasťou je balkón, kuchyňa, obývačka a vlastná kúpeľňa. Samozrejmosťou je jedna alebo viacero spální. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Ceny sú veľmi férové, spolu s recenziami hostí si ich môžete zobraziť po kliknutí na odkaz vyššie.

Výnimočne pozitívne hodnotenia majú aj trojhviezdičkové Apartments Brizić, ktoré sú vzdialené len 100 metrov od centra Bolu. K najbližšej kamienkovej pláži sa dostanete za niekoľko minút chôdze, v okolí sú obchody s potravinami a reštaurácie. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi a parkovanie. Hostia sa môžu ubytovať vo vilách s dvoma balkónmi, troma kúpeľňami, niekoľkými spálňami, plne vybavenou kuchynkou a jedálňou. Príjemným prekvapením je veľká terasa s grilom a priestrannosť ubytovacích jednotiek. Ideálne ak zháňate ubytovanie pre viacero osôb. Aktuálne ceny ubytovania si môžete prezrieť kliknutím na názov apartmánov (odkaz vyššie).

Zlatni rat slike 409

Objednať ubytovanie v Bole!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *