Baška na juhovýchode Krku s krásnou plážou

Publikované dec 7, 2013 v kategórii Chorvátsko

Baška na juhovýchode Krku s krásnou plážou

Každé leto má množstvo dovolenkárov namierené na juhovýchodné pobrežie chorvátskeho ostrova Krk, kde sa nachádza prístavné mestečko s názvom Baška.

Zdrojom obživy niekoľkých stoviek miestnych obyvateľov je okrem poľnohospodárstva a rybolovu aj cestovný ruch. Množstvo turistov hľadá ubytovanie v apartmánoch, ktorých tu nájdete naozaj dostatok.

Pláže v Baške

Jednou z najznámejších miestnych pláží je Vela plaža, ktorú tvoria drobné kamienky a hrubý piesok. Rozprestiera sa v širokej zátoke pozdĺž celého mestečka, je dlhá vyše 2 km. O čistotu sa vďaka oceneniu „modrá vlajka“ báť nemusíte, pláž je poctivo udržiavaná. Hostí tu očakávajú rôzne vodné atrakcie, deti poteší napríklad tobogán.

Baška je však výnimočná vďaka množstvu ďalším možnostiam na kúpanie. Spolu s plážami na protiľahlom ostrove Prvić je ich až 30. Väčšina má plynulý vstup do mora, čím sa stáva vhodná pre rodiny s deťmi.

Veľmi príjemné video z Bašky

Väčšinu pláží tvoria okruhliaky. Okrem spomínanej pláže je najbližšie východná zátoka Bunculuka, ktorej súčasťou je naturistický kemp. Vedľa nej nájdete príjemnú zátoku Jablanova. Príjemné kúpanie si môžete užiť na vzdialenejšej zátoke Vela luka (plavba sem trvá 30 minút), kde je chránená a rozsiahla pláž.

Kde rezervovať apartmány?

Vďaka nízkym cenám a ľahkej rezervácii preferujem rezervačné systémy. Tie majú v ponuke niekoľko hotelov a desiatky apartmánov v Baške. Nižšie pridávame tipy na tie najlepšie.

80 metrov od spomínanej pláže Vela plaža sa nachádza zariadenie Apartments Fran, ktoré sa môže pochváliť skutočne vynikajúcimi hodnoteniami. Predošlí návštevníci si okrem polohy pochvaľujú aj čistotu a zariadenie apartmánov. Centrum mestečka je vo vzdialenosti len 250 metrov. Dvojlôžkové štúdiá a apartmány pre viac osôb sú vybavené klimatizáciou, samozrejmosťou je vlastná kúpeľňa a kuchynka s jedálenským kútom. Nechýba ani patio (resp. terasa) a LCD TV. Z väčšiny ubytovacích jednotiek si môžete vychutnať výhľad na more a mesto. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie, hostia majú k dispozícii bezplatné parkovisko. Kontakt a ceny sa zobrazia po kliknutí na odkaz vyššie.

Nič nepokazíte ani pri rezervácii pobytu v štvorhviezdičkovom zariadení Atrium Residence Baska, ktoré sa taktiež môže pochváliť výbornými hodnoteniami. Najväčšou výhodou je poloha priamo na spomínanej pláži. Bezplatné Wi-Fi, spoplatnené parkovanie, v cene pobytu sú raňajky. Všetky ubytovacie jednotky (izby, štúdiá, apartmány) sú klimatizované a majú výhľad na hory (apartmány na more). Hostia si pochvaľujú elegantné a príjemné vybavenie. Aktuálne ceny si môžete prezrieť kliknutím na odkaz vyššie.

sea-site-486342-m

Objednať ubytovanie v Baške!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *