Bar – obľúbené letovisko v Čiernej Hore

Publikované máj 13, 2014 v kategórii Čierna Hora

Bar – obľúbené letovisko v Čiernej Hore

Ak zvažujete dovolenku v Čiernej Hore, jedným z vhodných miest na pobyt je pobrežné a prístavné mesto Bar. Je pomerne nové (vybudované bolo až koncom 19. storočia), vyznačuje sa modernou architektúrou.

V Bare sa nachádzajú desiatky rôznych ubytovacích zariadení. Kompletnú ponuku hotelov a apartmánov nájdete spolu s hodnoteniami od predošlých návštevníkov na stránkach rezervačných systémov.

Pláže a iné turistické atrakcie

Počas svojej histórie bolo mesto viackrát zničené. Prvú veľkú ránu dostal Bar v roku 1878 od Turkov, rovnako nepríjemné boli aj zemetrasenia v rokoch 1968 a 1979. Najstaršie domy boli na tomto území postavené už v 10. storočí, zachovalo sa však iba niekoľko historických pamätihodností. Medzi ne patria napríklad zbytky katedráli a kostola sv. Juraja. Spomienkou na staré časy sú aj turecké kúpele.

Bar na videu

Dovolenkári uprednostňujú skôr pláže. Najobľúbenejšia je tzv. Červená pláž, ktorá si svoj názov vyslúžila vďaka piesku s červeným sfarbením. Nachádza sa v úzkej zátoke, je dlhá iba približne 100 metrov. Neďaleko prístavu sa nachádza pláž Šušanj. Dosahuje dĺžku 2 km, tvoria ju okruhliaky. Na juhu nájdete pláž Tropicana, ktorá bola vďaka svojej kvalite vyznamenaná modrou vlajkou.

Overené apartmánové zariadenia

Výborné hodnotenia má napríklad štvorhviezdičková Vila Dora. Hostia si veľmi pochvaľujú priateľskú atmosféru, výborný personál, krásny výhľad na more a extra veľké postele pre maximálne pohodlie. Výhodou je poloha priamo na súkromnej skalnatej pláži v dedinke Dobra Voda, približne 5 km od centra Baru. Najbližšia piesočnatá pláž je vzdialená len 150 metrov, v okolí sú reštaurácie a obchod s potravinami. Súčasťou každej ubytovacej jednotky je balkón, klimatizácia, niekoľko spální, vlastná kúpeľňa s vaňou a plne vybavená kuchynka s jedálňou. V obývačke sa nachádza TV s plochou obrazovkou. Raňajky sú v cene pobytu, parkovanie a Wi-Fi pripojenie na internet sú taktiež bezplatné. Recenzie hostí a aktuálne ceny ubytovania si neváhajte zobraziť po kliknutí na názov zariadenia vyššie.

Medzi zariadenia s pozitívnymi ohlasmi patrí aj trojhviezdičková Villa Jadran. Najbližšia pláž a centrum mesta sú vo vzdialenosti 400 metrov, v okolí zariadenia sú tradičné reštaurácie a nonstop otvorený obchod s potravinami. Všetky ubytovacie jednotky (izby a apartmány) sú klimatizované, ich súčasťou je terasa s výhľadom, TV s plochou obrazovkou a kúpeľňa. Apartmány majú aj vlastnú kuchynku s jedálňou. Wi-Fi pripojenie a parkovanie sú zdarma, v cene pobytu sú aj raňajky. Recenzie hostí a kontakt nájdete po kliknutí na odkaz vyššie.

sunset-at-bar-1-1408598-m

Objednať ubytovanie v Bare!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *