Sprievodca dovolenkou na ostrove Vis

Publikované jan 6, 2014 v kategórii Chorvátsko

Sprievodca dovolenkou na ostrove Vis

Chorvátsky ostrov Vis je každú letnú sezónu cieľom mnohých dovolenkárov. Najväčším lákadlom je samozrejme poloha pri Jadranskom mori a množstvo krásnych zátok so skvelými podmienkami na kúpanie.

Najznámejšie letoviská sú Komiža a najväčšie mesto ostrova s rovnomenným názvom Vis. Sú známe ako strediská poľnohospodárstva a rybolovu, zdrojom obživy je aj cestovný ruch. Výhodne si môžete napríklad prenajať apartmán (nižšie nájdete tipy na overené zariadenia).

Kde sa kúpať?

Výborné podmienky na kúpanie má južné pobrežie ostrova. Tvorí ho viacero krásnych zátok, najznámejšou je úzka zátoka Stiniva obklopená skalami. Ostatné nesú názvy Ploče, Taleška mala, Taleška vela, Srebrena, Vela Travna, Mala Travna a ďalšie.

Príjemné zábery z ostrova

Pri letovisku Komiža sa nachádza pláž Gusarica, vedľa ktorej stojí renesančný kostol. Blízko tohto mesta sú aj pláže Nova Pošta a Velo Žalo. Najkrajšia pláž v meste Vis je pravdepodobne v zátoke Grandovac, v blízkosti nájdete ďalšie zátoky. Pekná okruhliaková pláž je aj na severnej strane polostrovčeka Prirovo.

Kde sa ubytovať?

Kompletnú ponuku ubytovania na ostrove Vis si môžete prezrieť na stránkach rezervačných systémov. Väčšinu ubytovacích kapacít tvoria apartmány miestnych obyvateľov. Najviac zariadení je v letoviskách Vis a Komiža. Nižšie prikladáme tipy na overené ubytovacie zariadenia v letovisku Vis.

Apartmány s výbornými hodnoteniami

Výnimočne pozitívne hodnotenia má napríklad štvorhviezdičková Villa Kate, ktorá je obklopená veľkou záhradou. Pláž a centrum mesta sú vo vzdialenosti 700 metrov, v blízkosti zariadenia je kvalitná reštaurácia a obchod s potravinami. šetky apartmány sú klimatizované, ich súčasťou je zariadený balkón s výhľadom na more. Samozrejmosťou je plne vybavená kuchynka s jedálňou, vlastná kúpeľňa, obývačka s TV a jedna alebo viacero spální. K dispozícii je bezplatné Wi-Fi pripojenie a parkovanie. Aktuálne ceny ubytovania sa zobrazia po kliknutí na názov apartmánov vyššie.

V centre Visu je situované trojhviezdičkové zariadenie Apartments and Rooms Dis. Najbližšia pláž je vo vzdialenosti 300 metrov. Predchádzajúci hostia si pochvaľujú príjemný personál, priestrannosť ubytovacích jednotiek, pohodlné postele a výhodnú polohu. V bezprostrednej blízkosti je trh s čerstvými rybami a obchod s potravinami. Vďaka blízkej autobusovej zastávke sa ľahko dostanete do ostatných častí ostrova. Všetky apartmány sú klimatizované, ich súčasťou je vlastná kúpeľňa, kuchynka, jedáleň, obývačka s TV a balkón s výhľadom. Samozrejmosťou je súkromné parkovanie a bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. Ubytovať sa môžete aj so svojim domácim miláčikom. Rezerváciu je možné uskutočniť po kliknutí na odkaz vyššie (názov zariadenia).

island-vis-croatia-1349254-m

Objednať ubytovanie na ostrove Vis!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *