Atrakcie dalmátskeho ostrova Pašman

Publikované apr 25, 2014 v kategórii Chorvátsko

Atrakcie dalmátskeho ostrova Pašman

Chorvátsky ostrov Pašman leží v oblasti severnej Dalmácie, od pevniny ho oddeľuje Pašmanský prieliv. Trajektom sa sem dostanete z mesta Biograd na Moru, plavba trvá zhruba 15 minút. Mostom je prepojený so susedným ostrovom Ugljan.

Ostrov tvorí 11 obcí, miestni obyvatelia sa živia hlavne poľnohospodárstvom a rybolovom. Cestovný ruch je tu rozvinutý zatiaľ len vo veľmi obmedzenej miere. Ponúka však krásnu nedotknutú prírodu a čisté more.

Atrakcie ostrova

Prvými osadníkmi ostrova boli už ilýrske kmene, historické pamätihodnosti by ste tu však hľadali márne. Pašman je skôr známy vďaka krásnej prírode (je plný zelene) a vhodným podmienkam na kúpanie v Jadranskom mori. Na rozdiel od rušnejšieho Ugljanu si zachoval svoj pôvodný výzor.

Tipy na pláže

Vynikajúcu pláž s veľmi pozvoľným vstupom do mora nájdete v drobnej dedinke Mrljane. Aj po prejdení 100 metrov Vám bude hladina s najväčšou pravdepodobnosťou siahať maximálne po hrudník. Je ideálna aj pre rodiny s menšími deťmi, niekedy však môže byť more pomerne búrlivé. Pláž obklopuje vegetácia, ktorej tieň Vás ochráni pred horúcimi slnečnými lúčmi.

Zábery z dovolenky

Hneď vedľa je osada Nevidjane s malou piesočnatou zátokou. Voda je čistá a teplá, počas letnej sezóny ju vyhľadáva množstvo ľudí. Na Vaše ratolesti tu čakajú rôzne šmýkačky a detské vodné atrakcie. Dve piesočnaté pláže sú aj v obci Pašman, väčšia z nich sa nachádza blízko kempu a kostola. Odporúčame navštíviť menej známu pláž, ktorá má veľmi pozvoľný a príjemný vstup do vody.

Tip na apartmán

Ubytovanie v obci Barotul v blízkosti piesočnato-kamienkovej pláže (200 metrov) poskytujú napríklad trojhviezdičkové Apartments Melita. Po kliknutí na odkaz si môžete prezrieť aktuálne ceny ubytovania a hodnotenia predošlých návštevníkov. V blízkom okolí zariadenia je obchod s potravinami a autobusová zastávka, z ktorej sa môžete dostať do ostatných častí ostrova. Apartmány obklopuje záhrada s grilom. Samozrejmosťou je bezplatné parkovanie, nevýhodou je však chýbajúce pripojenie na internet. Apartmány majú jednu alebo dve spálne, súčasťou väčšiny ubytovacích jednotiek je balkón s výhľadom na more. Samozrejmosťou je kuchynka, kúpeľňa, umývačka riadu a TV. Pokiaľ ste sa už niekedy ubytovali na ostrove Pašman, neváhajte sa o svoje skúsenosti podeliť v komentároch nižšie.

100_8720

Objednať ubytovanie na Pašmane!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *