Kúpanie a nocľah na ostrove Lošinj

Publikované dec 20, 2013 v kategórii Chorvátsko

Kúpanie a nocľah na ostrove Lošinj

Chorvátsky ostrov Lošinj patrí medzi hojne navštevované letné destinácie. Najviac turistov lákajú obce Mali Lošinj, Veli Lošinj a Nerezine. Rezervačné systémy majú v ponuke desiatky rôznych hotelov a apartmánov na ostrove.

Lošinj má vďaka teplému morskému prúdu veľmi príjemné podnebie a bujnú vegetáciu. Výnimočný je aj vďaka chránenému úseku mora, v ktorom žijú delfíny skákavé.

Pláže a kúpanie

Príjemné pláže s bohatou vegetáciou nájdete napríklad v spomínanej obci Nerezine (napr. pláž kempu Rapoća). O niečo populárnejšie pláže nájdete v častiach Mali Lošinj a Veli Lošinj.

Mali Lošinj má hlavnú pláž v zátoke Čikat pri rovnomennom polostrove. Z centra obce sa sem dostanete pešo zhruba za 15 minút. Pláž tvoria drobné kamienky a hrubý piesok, sú tu taktiež vybudované betónové móla s umelým vstupom do vody. Ten je mimochodom veľmi plynulý, vďaka čomu je pláž vhodná aj pre rodiny s malými deťmi. Mali Lošinj sa môže pochváliť aj plážami s ocenením „modrá vlajka“ – pláž Veli žal-Sunčana uvala a pláž kempu Poljana.

Pozrite si Mali Lošinj aj na videu

Veli Lošinj má taktiež pláž s modrou vlajkou – nájdete ju pri hoteli Punta. Miestne pláže sú prevažne skalnaté, okruhliakova pláž je v blízkej zátoke Rovenska.

Kde sa ubytovať?

Najviac ubytovacích zariadení (prevažne apartmánov) sa nachádza v obci Mali Lošinj. Pre miestnych obyvateľov je cestovný ruch zdrojom obživy, v ponuke nájdete desiatky rôznych apartmánov za priaznivé ceny.

Tipy na overené apartmány

Hostia si pochvaľujú trojhviezdičkové Apartments Anci, vzdialené 700 metrov od centra obce Mali Lošinj. Vo vzdialenosti 200 metrov sa nachádzajú tradičné chorvátske reštaurácie, nočné kluby a obchod s potravinami. Apartmány sa nachádzajú blízko prístavu, obklopuje ich rozsiahla záhrada s grilom. Ku spomínanej pláži Čikat sa autom dostanete do dvoch minút. Všetky apartmány sú klimatizované, ich súčasťou je balkón (výhľad do záhrady a na more). Samozrejmosťou je vlastná kúpeľňa a kuchynka s jedálenským kútom. Hostia majú k dispozícii bezplatné parkovanie aj Wi-Fi pripojenie na internet. Aktuálne ceny si môžete prezrieť po kliknutí na odkaz vyššie.

Výborne hodnotené sú aj trojhviezdičkové Apartments Sunčica. Predošlí hostia vo svojich recenziách chvália čistotu apartmánov, vynikajúci prístup majiteľky a výhodnú polohu (3 minúty chôdze od najkrajšieho zálivu v oblasti). Zariadenie obklopujú lesy a záhrada, v ktorej je možné grilovať. Obchod s potravinami je vzdialený 200 metrov, centrum obce Mali Lošinj je vo vzdialenosti 1 km. Podobne ďaleko je aj hlavná autobusová stanica a prístav. Všetky apartmány majú zariadenú terasu s priamym výhľadom na more, okrem obývačky s TV je súčasťou aj vlastná kúpeľňa a plne vybavená kuchynka. Nechýba ani bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a súkromné parkovisko zdarma. Hodnotenia hostí a ceny ubytovania sa zobrazia po kliknutí na názov apartmánov (odkaz vyššie).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Objednať ubytovanie v Lošinji!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *