Cres – jeden z najväčších chorvátskych ostrovov

Publikované nov 17, 2013 v kategórii Chorvátsko

Cres – jeden z najväčších chorvátskych ostrovov

Pokiaľ sa zaujímate o dovolenku v Chorvátsku, s najväčšou pravdepodobnosťou ste už počuli o ostrove Cres. Nachádza sa v Kvarnerskom zálive, patrí medzi najväčšie chorvátske ostrovy. Ubytovacie kapacity tvoria prevažne apartmánové zariadenia.

Strediskom ostrova je mestečko s rovnomenným názvom, leží 26 km od trajektového prístavu v Porozine a 4 km od prístavu v Meragu. Je obľúbeným turistickým letoviskom.

Pláže a kúpanie

Na pobreží ostrova môžete nájsť pár veľmi príjemných pláží. Pláž autokempu Kovačine býva dokonca označovaná ocenením modrá vlajka, vďaka čomu sa o čistotu mora a kvalitu služieb určite nemusíte obávať. Výhodou je obklopenie borovicovými lesmi a olivovými hájmi, ktoré príjemný tieň na ochranu pred horúcimi slnečnými lúčmi. Je vhodná pre rodiny s malými deťmi aj pre invalidov, časť pláže je určená pre naturistov.

20 minút záberov z ostrova

Úsek mora v blízkosti ostrova je od roku 2006 chránený. Dôvodom je intenzívna ochrana miestnej kolónie delfínov skákavých. V posledných dekádach ich počet klesal, momentálne tu môže žiť zhruba 100 dospelých jedincov, čo je bohužiaľ veľmi málo.

Overené tipy na ubytovanie

Ubytovanie v meste Cres odporúčam vyhľadávať cez rezervačné systémy. Výborné hodnotenia majú napríklad trojhviezdičkové Apartments Deželić. Výhodou je vzdialenosť od pláže (100 metrov) a centra mesta (250 metrov). V blízkosti je aj obchod s potravinami a rôzne reštaurácie, alebo napríklad autobusová stanica. Súčasťou všetkých apartmánov je zariadená terasa s výhľadom na more, samozrejmosťou je vlastná kúpeľňa a kuchynka s jedálenským kútom. V obývačke nechýba posedenie s TV. Niektoré ubytovacie jednotky majú viacero spální. V celom zariadení je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet, ubytovaní hostia majú k dispozícii aj parkovanie zdarma. Ak si chcete zobraziť aktuálne ceny ubytovania, kliknite na odkaz vyššie.

Predchádzajúci hostia si veľmi pochvaľujú aj štvorhviezdičkové Apartments Mara Cres. Vo svojich recenziách označujú apartmány ako čisté a moderné, chvália aj snaživý a priateľský prístup majiteľky. Zariadenie je vzdialené 200 metrov od pláže, centrum mesta je vo vzdialenosti 400 metrov. Všetky ubytovacie jednotky (štúdiá a apartmány) sú klimatizované a odhlučnené. Ich súčasťou je balkón s výhľadom na more a okolitú záhradu. Samozrejmosťou je plne vybavená kuchynka s jedálenským kútom a kúpeľňa so sprchovacím kútom. V obývačke nájdete posedenie a TV s plochou obrazovkou. Bezplatné Wi-Fi pripojenie aj parkovanie. Recenzie predchádzajúcich hostí a aktuálne ceny si môžete prezrieť po kliknutí na názov apartmánov (odkaz vyššie).

cres-tree-2-283239-m

Objednať ubytovanie na ostrove Cres!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *