Ako vyzerá dovolenka na ostrove Murter?

Publikované dec 4, 2013 v kategórii Chorvátsko

Ako vyzerá dovolenka na ostrove Murter?

Murter je najväčší ostrov spomedzi tzv. šibenickej ostrovnej skupiny (podľa mesta Šibenik), ktorá je súčasťou Severodalmátskych ostrovov. S pevninou ho spája most, ktorý je pravidelne zdvíhaný, aby mohli prejsť lode.

V letných mesiacoch je ostrov vyhľadávaný medzi dovolenkármi, ktorí obľubujú najmä letoviská Murter (centrum oblasti), Tisno a Jezera. Veľmi populárnym spôsobom ubytovania sú apartmány, ktoré prenajímajú miestni obyvatelia.

Pláže a kúpanie

Najväčším lákadlom sú pre návštevníkov samozrejme príjemné možnosti na kúpanie. Západné pobrežie je strmé a veľmi členité, vďaka čomu sa tu nachádza množstvo zátok. Veľmi odporúčaná je napríklad zátoka s piesočnatou plážou Slanica (obklopená borovicovými lesmi, pozvoľný vstup do mora), za ktorou nasledujú zátoky Koromašna, Dolac, Kosirina a Sveti Nikola.

Príjemné HD zábery mora a pláže

Mestská pláž hlavného mestra Murter sa nachádza v zátoke Hramina, piesočnato-kamienkovú pláž nájdete aj v susednej zátoke Zadraće. Vstup na obe pláže je bezplatný.

Kde nájsť ubytovanie?

Apartmány a hotely vo všetkých častiach ostrova sa dajú rezervovať cez rezervačný systém, v ponuke je niekoľko desiatok ubytovacích zariadení. Najviac ich je v oblasti Tisno, Murter a Jezera.

Tipy na overené apartmány

Predošlí návštevníci boli veľmi spokojní so štvorhviezdičkovým zariadením Apartments Tisno. Rozkladá sa v centre mesta Tisno v dvoch vilách, ktoré obklopujú záhrady. Len 50 metrov od apartmánov je menšia pláž s plážovým barom. Súčasťou všetkých klimatizovaných ubytovacích jednotiek je balkón s výhľadom na more. Samozrejmosťou je vlastná kuchyňa s jedálenským kútom a kúpeľňa. Nechýbajú ani extra dlhé postele pre maximálne pohodlie hostí. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Aktuálny ceny a recenzie hostí si môžete prezrieť po kliknutí na odkaz vyššie.

200 metrov od piesočnatej pláže v časti Betina sa nachádzajú trojhviezdičkové Pavlic Apartments. Hostia si pochvaľujú veľmi dobré vybavenie apartmánov, priateľských majiteľov a výhodnú polohu. Hostia majú k dispozícii vonkajší bazén s ležadlami a sprchami, alebo napríklad gril. Práčovňu je možné využiť za príplatok, ochotný personál vie zariadiť prenajatie lode s kapitánom. Vďaka dobrému napojeniu na verejnú dopravu sa ľahko autobusom dostanete napríklad do miest Vodice a Šibenik. Za zábavou môžete zamieriť do nočného klubu Sirena, ktorý je vo vzdialenosti 800 metrov. Súčasťou všetkých klimatizovaných apartmánov je terasa, kúpeľňa, kuchynka s jedálenským kútom a umývačkou riadu, kávovar, LCD TV a viacero spální. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Za zmienku stojí fakt, že vo všetkých apartmánoch sa na ohrev vody využíva solárna energia. Neváhajte si prezrieť ceny ubytovania po kliknutí na názov apartmánov (odkaz vyššie).

adriatic-water-5-992590-m

Objednať ubytovanie na Murteri!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *