Sprievodca aktivitami v Murau a tipy na nocľah

Publikované jún 8, 2015 v kategórii Rakúsko

Sprievodca aktivitami v Murau a tipy na nocľah

Malé rakúske mesto Murau nájdete v spolkovej republike Štajersko, približne 320 km od Bratislavy. Vďaka prírodným krásam a atrakciám nemá núdzu o záujem turistov. Dovolenku tu trávia i Slováci.

Zaručene tu však stretnete aj Maďarov, ktorý majú blízku horu Kreischberg v mimoriadnej obľube. V zimnej sezóne sú veľkým lákadlom zjazdovky, región je ideálny aj na množstvo ďalších aktivít.

Lyžiarske stredisko na Kreischbergu

Svahy s celkovou dĺžkou takmer 40 km sa rozprestierajú priamo nad mestom v nadmorskej výške od 868 do 2108 metrov nad morom. Väčšina zjazdoviek ma ľahkú (17 km) a stredne ťažkú (15 km) obtiažnosť, nechýba však ani 8 km náročných tratí.

Stredisko leží medzi pohoriami Nockbergen a Nízke Taury, v okolí môžete navštíviť viacero ďalších lyžiarskych stredísk. Nízke Taury so svojou nadmorskou výškou 2800 metrov pripomínajú Vysoké Tatry, je tu však omnoho menej turistov.

O pohodlnú prepravu sa okrem vlekov starajú aj kabínkové a sedačkové lanovky, stredisko je vhodné pre rodiny s deťmi. Snowboardisti sa môžu tešiť na snowpark, na Kreischbergu sa dokonca organizujú aj závody Svetového pohára v snowboardingu a skicrosse. V okolí sa nachádza aj bežkársky okruh a 2 km dlhá prírodná sánkarská dráha (vedie na ňu štvormiestna sedačková lanovka).

Ďalšie atrakcie

Murau je so svojim okolím zaujímavý aj v letných mesiacoch. Popri turistike a cyklistike môže byť dobrým programom pre návštevníkov aj prehliadka pamiatok – okrem zámku Obermurau (dnes sa v ňom konajú aj koncerty) tu nájdete hlavne kostoly. Každoročne sa koná aj niekoľko festivalov, napr. Shakespearovské dni a Operetný festival.

Tipy na ubytovanie

Výborné ohlasy má apartmánové zariadenie Panoramawohnung Bauernhof Mandl, situované vyše 1 km od centra Murau a 6 km od Kreischbergu. Predošlí hostia chvália skvelý prístup domácich, krásne výhľady na mesto, výborné vybavenie ubytovacích jednotiek a nádhernú prírodu. Po kliknutí na názov zariadenia si môžete prečítať všetky recenzie. Deň môžete začať čerstvo upečeným chlebom, na záhrade je možné grilovať. V okolí je aj detské ihrisko. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi a parkovanie. Priestranné apartmány majú balkón s výhľadom na hory, TV s plochou obrazovkou, kúpeľňu, kuchynku s jedálňou a TV s plochou obrazovkou.

Široké svahy v Murau

Pozitívne ohlasy má aj blízke zariadenie Bauernhof Mandl. Obklopuje ho záhrada s detským ihriskom a veľkou trampolínou, chovajú sa tu mačky a malé prasiatka. V cene pobytu sú zahrnuté raňajky, chýbať nesmie ani pripojenie na internet a súkromné parkovisko. Všetky ubytovacie jednotky sú odhlučnené. Ich súčasťou je balkón s výhľadom, TV, žehlička, práčka, kuchynka a kúpeľňa. Aktuálne možnosti rezervácie si neváhajte prezrieť po kliknutí na názov zariadenia.

waterfall-837767-m

Objednať ubytovanie v Murau!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *