Pôvabná obec Heiligenblut na úpätí Grossglockneru

Publikované sep 16, 2014 v kategórii Rakúsko

Pôvabná obec Heiligenblut na úpätí Grossglockneru

Obec Heiligenblut sa rozkladá v nadmorskej výške 1288 metrov na úpätí Grossglockneru – najvyššieho vrchu v Rakúsku (3798 metrov nad morom). Právom je považovaná za jednu z najkrajších obcí v krajine.

Prírodné krásy sú pre turistov atraktívne počas celého roka. Heiligenblut je vyhľadávaný aj ako pútnické miesto, v zimnom období sem mieri množstvo lyžiarov a snowboardistov (aj zo Slovenska).

Lyžovačka na Grossglockneri

Dokopy 55 km zjazdoviek sa rozprestiera v nadmorskej výške od 1301 po 2902 metrov. Väčšinu tvoria stredne ťažké červené svahy (40 km), zvyšok ľahké modré (9 km) a náročné čierne trate (6 km). Najdlhšia zjazdovka je až 9 km dlhá!

Ceny skipasov sú porovnateľné s ostatnými väčšími rakúskymi strediskami. Aktuálnu ponuku nájdete na gross-glockner.at.

Na vrchol sa môžete pohodlne vyviezť lanovkami (kabínkové a sedačkové) a vlekmi. Minimálna čakacia doba, istota prírodného snehu a neopísateľné výhľady na okolie sú zárukou najlepšieho zážitku.  Sezóna trvá od októbra do apríla. V okolí je freeride oblasť a 10 km bežkárskych tratí. Samozrejmosťou sú lyžiarske školy a detské kluby, stredisko je rodinného charakteru.

Skvelé zábery zo zjazdovky

Ďalšie atrakcie

Už len samotná poloha Heiligenblutu je dôvodom k návšteve – leží totiž v srdci Národného parku Vysoké Taury. Okrem zimných športov má ideálne podmienky na turistiku a cyklistiku. Veľkú pozornosť púta farný kostol svätého Vincenta z 15. storočia. Leží v ňom telo dánskeho princa Bricciusa, ktorý sem podľa legendy priviezol fľaštičku s krvou Ježiša Krista – tá by sa tu údajne mala nachádzať tiež. Skvostný oltár je dielom Michaela Pachera. Nad obcou sa nachádza zrúcanina hradu Farbenstein.

2 overené penzióny za super ceny

Trojhviezdičkový Pension Appartement Ambrosi je situovaný 5 minút chôdze od centra obce a zjazdoviek. K dispozícii je úschovňa lyží, gril, stolný tenis a detské ihrisko. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi a parkovanie. Každé ráno sa v podávajú raňajky v raňajkovej miestnosti, z ktorej si môžete vychutnať výhľad na hory a kostol. V letnom období dostávajú ubytovaní hostia zdarma kartu Nationalpark Kärnten Card so zľavami na rôzne atrakcie. Izby majú balkón s výhľadom, kúpeľňu s vaňou, kúrenie a TV. Odporúčam kliknúť na názov penziónu – zobrazia sa fotky, ceny a recenzie.

Perfektné hodnotenia má aj Gästehaus Schober – priateľský personál, čistota, dobré vybavenie a skvelá poloha blízko lanovky. Neváhajte si zobraziť všetky recenzie od predošlých návštevníkov kliknutím na názov penziónu. V cene pobytu sú raňajky, samozrejmosťou je bezplatné parkovisko. Jedinou nevýhodou je chýbajúce pripojenie na internet. Priestranné izby majú kúpeľňu s vaňou, TV a trezor. Väčšina má aj balkón s výhľadom na hory.

alpine-road-1072829-m

Objednať ubytovanie v Heiligenblute!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *