Valtice

Publikované júl 25, 2013 v kategórii Česko

Valtice

České vinárske mestečko, nachádzajúce sa v južnej časti krajiny pri hranici s Rakúskom. Valtice sú súčasťou krajinného celku s názvom Lednicko-valtický areál, ktorý je súčasťou zoznamu UNESCO, rovnako ako historické centrum Valtíc.

Jedným z poznávacích znamení mesta je Valtický zámok. Jeho krása nadchla aj rod Lichtenštajnov, ktorý tu sídlil až do konca 2. svetovej vojny. Práve oni sa zaslúžili o vybudovanie mesta do dnešnej podoby.

Zámok je ideálnym miestom na výlet. Jeho súčasťou je aj kaviareň, reštaurácia a záhrada. Nachádza sa tu aj vínna pivnica, kde je možné ochutnať najlepšie české vína. Zámocký park ukrýva zaujímavú expozíciu, návštevníci si tu môžu prezrieť široký výber mučiacich nástrojov. Vstupné do múzea je 2,5€. Teší sa veľkej popularite, v rebríčku návštevnosti miestnych pamiatok je na druhom mieste hneď po zámku.

Žiaci základnej školy vo Valticiach dostali za úlohu natočiť video o svojom meste

Okrem zámku Valtice ponúkajú viacero ďalších pamiatok, ktoré sa určite oplatí navštíviť. Patrí medzi ne napríklad Apollónov chrám, Nový dvor, Tri grácie, Kaplnka sv. Huberta.

Vo Valticiach a okolí sa nachádza niekoľko desiatok ubytovacích zariadení, kde veľmi radi privítajú turistov. Rezervovať ich môžete prostredníctvom rezervačného systému, ktorý garantuje najnižšiu cenu. Rôzne hotely a penzióny sa nachádzajú aj v susednej obci Lednice.

Jedným z obľúbených miestnych zariadení je dvojhviezdičkový hotel Vinařský dvůr. Ako už z názvu vyplýva, jeho súčasťou je vináreň. Hostí väčšinou milo prekvapí uvítací pohár vína. Okrem neho sa vo vinárni podáva aj údené mäso a chutné syry. Počas leta je možné grilovať v záhrade. K dispozícii je aj krytý bazén a sauna. Súčasťou všetkých izieb je TV a vlastná kúpeľňa. Valtický zámok je vzdialený 10 minút chôdze. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Hotel má veľmi pozitívne ohlasy. Noc pre dvoch stojí od 50€/noc a v cene sú aj raňajky.

Pozitívne hodnotenia má aj trojhviezdičkový Penzion Siesta, ktorý sa nachádza na okraji mesta. Centrum a zámok sú vzdialené necelý kilometer. Izby sú dostatočne priestranné, ich súčasťou je kúpeľňa. Každé ráno sú podávané bohaté raňajky vo forme bufetových stolov, sú v cene pobytu. V penzióne nájdete aj vínnu pivnicu, kde môžete ochutnať rôzne vína. Veľmi príjemné je preskúmať okolie na bicykli. Požičovňa sa nachádza priamo v penzióne, v okolí je mnoho cyklotrás. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie, veľmi priateľský personál. Za dvojlôžkovú izbu zaplatíte od 70€.

Boli ste už niekedy vo Valticiach? O svoje dojmy sa môžete podeliť v komentároch pod článkom.

IMG_7683

Objednať ubytovanie vo Valticiach!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *