Štrasburg

Publikované aug 2, 2013 v kategórii Francúzsko

Štrasburg

Moderný a zaujímavý Štrasburg nájdete vo východnej časti Francúzska. Je dôležitou dopravnou križovatkou, veľký význam mu prikladá aj fakt, že tu sídlia mnohé dôležité inštitúcie.

Najväčšiu pozornosť púta Európsky parlament a Rada Európy. Nemenej významný je aj z historického hľadiska. Štrasburg v minulosti striedavo patril k Nemecku a Francúzsku, čo zanechalo stopy na jeho výzore. Nachádza sa tu viacero pamiatok a turistických atrakcií, ktoré by ste zaručene mali navštíviť.

Historické centrum mesta nesie názov Grande Île a už od roku 1988 je zapísané na zozname UNESCO. V blízkosti majestátne stojí architektonický skvost – katedrála Notre-Dame, vysoká 142 metrov. Jej postavenie trvalo niekoľko storočí, následne bola dosť dlhú dobu najvyššou budovou na svete. V roku 1880 ju „predbehol“ Kolínsky dóm.

Po meste sa oplatí jazdiť na bicykli. Štrasburg je jedno z prvých miest, v ktorých boli vytvorené dráhy pre cyklistov. S bicyklom je možné cestovať aj v električke, viaceré miestne hotely ich požičiavajú bezplatne. Dráhy pokrývajú až 160 km.

Letisko Štrasburg je od mesta vzdialené 10 km. Využívajú ho aj rôzne nízkonákladové spoločnosti, napríklad Ryanair. Každých 15 minút premáva z letiska vlak, ktorým sa dostanete na železničnú stanicu v Štrasburgu. Lístok stojí 3,6€.

Ubytovanie v Štrasburgu poskytuje množstvo ubytovacích zariadení, ktoré si môžete pohodlne zarezervovať cez online rezervačné systémy.

Vynikajúce hodnotenia má napríklad Mercure Strasbourg Centre, štvorhviezdičkový hotel zo známej siete Mercure. Ideálna poloha v centre mesta, v blízkosti spomínanej katedrály Notre-Dame. Elegantné a klimatizované izby sú vybavené moderným nábytkom. Samozrejmosťou je TV s plochou obrazovkou a kúpeľňa, v ktorej sa nachádza vaňa alebo sprchový kút. Raňajky sa podávajú vo forme bufetových stolov na 7. poschodí, z ktorého si môžete vychutnať krásny výhľad na mesto. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie, parkovanie je spoplatnené (16€/deň). Izba pre dvoch stojí od 95€.

Prechádzka Štrasburgom

Veľmi lacné ubytovanie v Štrasburgu ponúka napríklad jednohviezdičkový hotel s názvom Premiere Classe Strasbourg Ouest. Nachádza sa v západnej časti mesta, do centra sa dá dostať do niekoľkých minút. Výhodou je bezplatné parkovanie a pripojenie na internet. Hotel nemá príliš pozitívne hodnotenia, hostia mu vo svojich recenziách dávajú veľa negatívnych komentárov. Dvojlôžková izba stojí od 35€.

Ak sa chcete ubytovať lacno, odporúčame Comfort Hotel Strasbourg – Montagne Verte. 2 hviezdičky, poloha 2 km od historickej štvrti. Dostanete sa sem za 15 minút príjemnej chôdze pozdĺž rieky, môžete využiť aj bezplatnú požičovňu bicyklov. Pozitívne recenzie návštevníkov. Súčasťou odhlučnených izieb je vlastná kúpeľňa. Regionálne špeciality Vám radi pripravia v reštaurácii La Louisiane. Raňajky sú podávané každé ráno vo forme bufetových stolov. Veľmi dobré napojenie na verejnú dopravu, v blízkosti je zastávka autobusu a električky. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Nocľah pre dvoch stojí od 45€.

Svoje skúsenosti s hotelmi v Štrasburgu môžete zverejniť v komentároch pod článkom.

773684_strasbourg_cathedral

Objednať ubytovanie v Štrasburgu!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *