Ľubľana

Publikované júl 29, 2013 v kategórii Slovinsko

Ľubľana

Hlavné a najväčšie mesto Slovinska. Ľublana (po slovinsky Ljubljana) má centrálnu polohu, preteká ňou rieka Ľubľanica. Názov mesta je pravdepodobne odvodený práve podľa nej.

Symbolom mesta je Ľubľanský drak, ktorý sa nachádza na Dračom moste. Jeho štyri kamenné piliere sú strážené štyrmi drakmi. Podľa miestnej legendy draci pohnú svojim chvostom vždy, keď cez most prejde panna.

Nachádza sa tu však mnoho ďalších pamiatok. Nad mestom sa týči hrad, ktorý bol poznačený počas vojny. Neskôr ho však prestavali v modernom štýle. Z hradu si môžete vychutnať nádherný výhľad na mesto a Alpy. Turisti by nemali vynechať ani prechádzku cez Prešerenovo námestie, ktoré je pomenované podľa miestneho básnika. Nachádza sa tu aj renesančný kostol, ktorý je jedným zo symbolov mesta.

Letisko Ľubľana Jože Pučnik nesie názov po známom slovinskom politikovi. Nachádza sa pri dedine Brnik, 24 kilometrov od Ľubľany. Letisko najviac využívajú národné aerolínie Adria Airways, premávajú tu však aj nízkonákladovky – napríklad Wizz Air a easyJet.

Takmer polhodinka príjemných záberov z Ľubľany

V roku 2013 bol otvorený Hostel Tresor, ktorý ponúka lacné ubytovanie v centre Ľubľany. Nachádza sa v historickej secesnej budove, pochváliť sa môže pozitívnymi hodnoteniami od zákazníkov. Hostel sa nachádza 25 km od letiska, najbližšia autobusová zastávka je vzdialená iba niekoľko metrov. Klimatizované izby sú zariadené v príjemných farbách, na každom poschodí sa nachádzajú 2 spoločné kúpeľne (jedna mužská, jedna ženská). Na izbách je bezplatné Wi-Fi pripojenie, parkovanie je spoplatnené. Noc pre dvoch stojí od 46€ a v cene pobytu sú aj raňajky. Odporúčame.

Náročnejších hostí prichýli päťhviezdičkový Hotel Lev. Nachádza sa v centre mesta, v blízkosti je obchodná štvrť a historické staré mesto. V pešej dostupnosti je množstvo významných pamiatok. Luxusne zariadené izby ponúkajú výhľad na mesto a park Tivoli. Bezplatné Wi-Fi, spoplatnené parkovisko (14€/deň). Dvojlôžková izba tu stojí od 108€.

Svoje skúsenosti s hotelmi v Ľubľane môžete napísať do komentárov pod článkom.

936858_urbanity

Objednať ubytovanie v Ľubľane!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *