Hurghada

Publikované júl 17, 2013 v kategórii Egypt

Hurghada

Hurghadu snáď netreba nejako špeciálne predstavovať. Pokiaľ existujú destinácie, kam cestujú návštevníci z celého sveta, jednou z nich je určite práve egyptská Hurghada.

Mesto bolo založené začiatkom 20. storočia, pôvodne bola rybárskou dedinou. Postupom času sa však z Hurghady stala vyhľadávaná turistická destinácia. Najväčším lákadlom sú piesočnaté pláže na pobreží Červeného mora.

Pláže sú známe svojim bielym pieskom, koralovými zátokami a čarovným podmorským svetom. Majú pozvoľný vstup do mora, sú vhodné pre rodiny s deťmi. Ak chcete vidieť naozaj výnimočnú pláž, odporúčame zavítať na ostrov Giftun, ktorý sa nachádza približne 10 km od mesta.

Mesto pozostáva z dvoch častí. Prvou je Sakkala, ktorú tvoria prevažne hotely. Dahar je historická časť, v ktorej môžete vidieť napríklad rôzne náboženské pamiatky.

Ak sa chcete vyhnúť zlému zážitku s ubytovaním v Egypte, vyberte si hotel s minimálne štyrmi hviezdičkami.

Väčšina turistov sem cestuje letecky. Letisko Hurghada sa nachádza 5 km od centra Daharu. Po letisku v Káhire je druhým najvyužívanejším egyptským letiskom.

Podľa mnohých je stále cenovo najvýhodnejšie cestovať do Egypta s cestovnou kanceláriou. Nie každému to však vyhovuje. Pokiaľ si zarezervujete ubytovanie a letenky na vlastnú päsť, máte všetko pod kontrolou. Sami si môžete vybrať termín aj hotel.

Ubytovanie v Hurghade odporúčame rezervovať cez overený rezervačný systém. V ponuke sa nachádzajú stovky miestnych hotelov.

Zábery z mesta a pláže

Pozitívne hodnotenia od hostí dostáva päťhviezdičkový Sunrise Grand Select Crystal Bay Resort. Môže sa pochváliť luxusnými izbami, súkromnou plážou, vonkajším bazénom v tvare lagúny a stravovaním all-inclusive. Centrum Hurghady je vzdialené 25 km, k letisku sa dostanete asi za 15 minút jazdy. Hotel vie na požiadanie zabezpečiť kyvadlovú dopravu. Klimatizované izby majú vlastný balkón aj kúpeľňu, z niektorých je krásny výhľad na Červené more. Viaceré hotelové reštaurácie ponúkajú špeciality prevažne zo stredomorskej a indickej kuchyne. Pre hostí je k dispozícii posilňovňa, tenisový kurt a herňa. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Ceny dvojlôžkových izieb začínajú na 96€/noc.

Ďalším známym hotelom je Hurghada Marriott Red Sea Beach Resort. 5 hviezdičiek, pozitívne recenzie od hostí. Veľkým lákadlom je vlastný ostrov so súkromnou plážou a veľký bazén. Pohodlné a klimatizované izby majú výhľad na more. Výborným štartom do dňa sú raňajky vo forme bufetových stolov, ktoré sa podávajú na aj na vonkajšej terase. Hurghada Marriott je vzdialený 8 km od Daharu, z letiska sa sem dostanete za 10 minút jazdy. Cena dvojlôžkovej izby s raňajkami začína od 78€/noc, s plnou penziou od 104€/noc.

Počas letnej sezóny je o ubytovanie enormný záujem a ceny taktiež stúpajú hore. Je potrebné zarezervovať hotel dostatočne včas, počas leta často hlásia plnú obsadenosť.

Neváhajte napísať svoje skúsenosti s hotelmi v Hurghade do komentárov nižšie.

85411_fountain

Objednať ubytovanie v Hurghade!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *