Donovaly – tip na ubytovanie

Publikované aug 21, 2013 v kategórii Slovensko

Donovaly – tip na ubytovanie

Jedna z najobľúbenejších dovolenkových destinácii na Slovensku. Najviac turistov sem zavíta v zime, Donovaly však majú návštevníkom čo ponúknuť aj počas leta.

Nech už sem prídete kedykoľvek, s veľkou pravdepodobnosťou budete potrebovať ubytovanie. V článku si povieme o aktivitách v okolí a zariadení Unipharma Apartments Donovaly.

Lyžiarske stredisko Park Snow Donovaly

Väčšina ľudí cestuje na Donovaly nepochybne kvôli miestnemu lyžiarskemu stredisku. Nachádza sa v horskom prostredí medzi pohoriami Veľká Fatra a Starohorské vrchy.

Lyžiari a snowboardisti si môžu vychutnať jazdu na 17 zjazdovkách všetkých stupňov obtiažnosti, ktoré tvoria dokopy 11 km. Sú poctivo udržiavané, využíva sa aj umelé zasnežovanie.

Video z lyžovačky na Donovaloch

Priaznivci snowboardingu si prídu na svoje hlavne v tzv. Riders Parku, kde sú rozmiestnené rôzne prekážky a skoky. Prezrite si fotky na oficiálnej facebook stránke.

Park Snow organizuje klasické lyžiarske eventy, akým je napríklad nočné lyžovanie. Samozrejmou súčasťou strediska sú požičovne lyží a lyžiarske školy.

Letné aktivity na Donovaloch

Vďaka svojej polohe sú Donovaly v lete ideálne na horské túry, či už pešo, alebo na bicykli. V oblasti nazývanej Donovalská cyklomagistrála (od Donovalov po Banskú Bystricu) sa nachádza viac ako 40 cyklotrás, ktoré spoločne dosahujú dĺžku až 375 km. Naspäť sa môžete vrátiť cyklobusom, ktorý premáva počas víkendov.

Tip – ste na dovolenke s deťmi? Navštívte rozprávkovú dedinku Habakuky, ktorá Vás vtiahne do sveta slovenských ľudových rozprávok.

Ďalšou z populárnych miestnych atrakcií je 900 metrov dlhá tobogánová bobová dráha. Na jazdu sa využívajú špeciálne vozíky, s ktorými pocítite adrenalín počas ostrých zákrut a siedmich skokov. Je možné dosiahnuť rýchlosť až 45 km/h.

Osobne ma dosť zaujal paragliding. Vďaka tandemovým letom s inštruktorom môžete na vlastnej koži zažiť „lietanie“ z vrchu Nová Hoľa v nadmorskej výške 1370 metrov. Ak Vám nestačí jeden let, je možné absolvovať paraglidingový kurz.

Kde sa ubytovať?

Na Donovaloch nájdete desiatky ubytovacích zariadení. Výber nesprávneho hotela Vám však môže veľmi ľahko pokaziť dovolenku. Pri hľadaní ubytovania sa vždy sústredím na hodnotenia od predošlých návštevníkov.

Vynikajúce hodnotenia majú Unipharma Apartments Donovaly, nachádzajúce sa len 400 metrov od lyžiarskeho strediska. Vďaka skvelej polohe sú aj ďalšie turistické atrakcie spomínané v článku (cyklotrasy, bobová dráha, Habakuky) v blízkosti zariadenia.

Všetci ubytovaní hostia majú k dispozícii bezplatné parkovanie v hotelovej garáži (1 apartmán = 1 garáž), počas zimy môžu využiť úschovňu lyží.

Súčasťou týchto moderných apartmánov je vlastná elegantná kúpeľňa, kuchynka, TV s plochou obrazovkou, chladnička a balkón s výhľadom na hory. Hostia si vo svojich hodnoteniach pochvaľovali najmä priestrannosť izieb.

V areáli sa nachádza reštaurácia, kde si môžete objednať rôzne tradičné slovenské špeciality. Množstvo ďalších reštaurácii sa nachádza v blízkom okolí. Ak sa v nich stravovať nechcete, môžete si sami navariť v plne vybavenej kuchynke. Najbližší obchod s potravinami je vzdialený zhruba 200 metrov.

Kontakt na Unipharma Apartments Donovaly

V prípade záujmu odporúčame uskutočniť rezerváciu cez kontakt nižšie. Počas leta je bežná cena apartmánu pre 4 osoby (dve lôžka a dve prístelky) len 80€/noc. Apartmán s dvoma spálňami (štyri lôžka a dve prístelky) stojí okolo 90€/noc. Pri uskutočnení rezervácie cez webstránku apartmánov môžete využiť ponúkané akciové pobyty.

Unipharma Apartments Donovaly
Donovaly 198
976 39 Donovaly

Tel./fax: +421 46 5430 851
Tel.: +421 46 5154 189
Mobil: +421 917 900 250
e-mail: apartmany@pharmaeduca.eu
Web: pharmaeduca.eu
FB: CK Pharmaeduca

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *