Víno a pamiatky v Melku

Publikované sep 30, 2013 v kategórii Rakúsko

Víno a pamiatky v Melku

Rakúske mestečko, nachádzajúce sa v severovýchodnej časti krajiny. Melk sa zvykne nazývať ako „vstupná brána“ do údolia Wachau, ktoré je známe ako vinárska oblasť. Od roku 2000 je na zozname UNESCO.

Okolie Melku patrí medzi najnavštevovanejšie turistické oblasti v krajine. Má bohatú históriu, prvá zmienka o meste pochádza z roku 831 (v historických záznamoch je uvedené pod názvom Medilica).

Kláštor v Melku

Najvýznamnejšou pamätihodnosťou je barokový kláštor, týčiaci sa na skalnom brale nad Dunajom. Príkaz na postavenie dal gróf Leopold II., založený bol v roku 1089. Dnešnú podobu má od prvej polovice 18. storočia. Už od svojho založenia je obývaný benediktínskymi mníchmi. Je dostupný pre verejnosť, pravidelne sa tu konajú rôzne kultúrne podujatia.

Tip na výlet – vo vzdialenosti 35 km sa nachádza Krems, známy ako „mesto marhúľ“. Práve tu vznikla taktiež slávna kremžská horčica.

Mimoriadne pôsobivá je mramorová sála a miestna knižnica, ktorá obsahuje vzácne stredoveké písomnosti. Nachádzajú sa tu aj rôzne fresky, najznámejšia je stropná freska od Paula Trogera. Kláštor obklopuje krásny park. Zo strešnej baziliky si môžete vychutnať výhľad na celé mesto.

Vstupné pre dospelého je 7,70€. Ak si chcete kláštor prezrieť so sprievodcom (odporúčame), zaplatíte 9,50€.

Tipy na hotely a penzióny

Pomerne dobré hodnotenia má Pension Weisses Lamm, ktorý sa nachádza v historickom centre mesta. Spomínaný kláštor je vzdialený len 100 metrov, v pešej dostupnosti sú aj ďalšie miestne pamiatky. Hostia majú k dispozícii bezplatné parkovisko, v cene pobytu sú raňajky. Nevýhodou je chýbajúce Wi-Fi pripojenie. Súčasťou izieb je vlastná kúpeľňa. V areáli sa nachádza reštaurácia, kde si môžete pochutnať na medzinárodných špecialitách a kvalitnom víne. Nocľah pre dvoch stojí od 56€.

Pekné video z výletu v Melku

Spomedzi hotelov v Melku má najlepšie hodnotenia štvorhviezdičkový Hotel Restaurant zur Post. Návštevníci vo svojich recenziách chválili najmä vynikajúci personál. Nachádza sa v centre mesta, v blízkosti kláštora. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie v hotelovej garáži, v cene pobytu sú raňajky. Pre hostí je k dispozícii bezplatná požičovňa bicyklov. Odporúčame vydať sa na cyklotúru popri Dunaji, kde môžete vidieť úchvatné historické dedinky. V hotelovej reštaurácii sa podávajú sezónne jedlá z kvalitných miestnych surovín, hotel má aj vlastnú vinotéku.

Ak sa rozhodnete navštíviť Melk a prespať tu, budete potrebovať ubytovanie. V dnešnej dobe to nie je žiadny problém, stačí ho pohodlne a rýchlo rezervovať cez rezervačný systém.

stift-melk-melk-abbey-1426533-m

Objednať ubytovanie v Melku!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *