Sydney – sprievodca pýchou Austrálie

Publikované okt 23, 2013 v kategórii Austrália

Sydney – sprievodca pýchou Austrálie

Najstaršie a najväčšie mesto v Austrálii, často označované aj ako jedno z najkrajších miest na svete. Mnohí ľudia sa mylne domnievajú, že Sydney je hlavným mestom krajiny (v skutočnosti je ním Canberra).

Sydney je však hlavným mestom austrálskeho štátu Nový Južný Wales, založené bolo v roku 1788. Mesto sa dostalo do celosvetovej pozornosti v roku 2000, kedy sa tu konali 27. letné olympijské hry.

Najznámejšie atrakcie a pamiatky v Sydney

Hlavným symbolom mesta je budova opery s názvom Sydney Opera House. Stavať sa začala v roku 1959 na základe návrhu architekta Jörna Utzona. Počas výstavby sa vyskytli viaceré problémy, projektový rozpočet sa niekoľkonásobne prekročil. Okrem opery sú súčasťou komplexu aj menšie divadlá. Ročne sa tu koná vyše 1500 predstavení a vystúpení. Budova je zapísaná v zozname UNESCO.

Prechádzka centrom Sydney

Turistickým lákadlom je aj most Sydney Harbour Bridge, ktorý spája centrum mesta s okolitými štvrťami. Vďaka svojej výške (134 metrov) a šírke (49 metrov) mu právom patrí zápis v Guinessovej knihe rekordov.

Miestne letisko

Letisko Sydney sa radí medzi najstaršie letiská na svete, je jedným z najvyťaženejších letísk v krajine. Svoju základňu tu má Qantas (austrálske národné aerolínie).

Odporúčané pláže v Sydney

Počas priaznivého počasia si návštevníci mesta môžu vychutnať relax na vychýrených miestnych plážach. Niektoré umožňujú kúpanie v pokojnom mori, iné sú rajom pre milovníkov vodných športov, ako napríklad surfovanie. Najznámejšie pláže sú Bondi, Bronte, Coogee, Cronulla, Manly a Palm Beach.

Ako vybrať ubytovanie v Sydney?

Pokiaľ sem plánujete zavítať ako turista, môžete si vybrať spomedzi množstva hotelov a hostelov. Ubytovanie v miestnych hoteloch je pomerne drahé. Nocľah v Sydney za výhodnú cenu je možné zabezpečiť napríklad prostredníctvom portálov HostelWorld (klasický zoznam hostelov s možnosťou priamej rezervácie) alebo AirBnb (trochu netradičná forma, avšak čím ďalej tým viac populárna).

Osobne preferujem rezervačné systémy, najmä kvôli veľmi širokej ponuke ubytovacích zariadení. Pred rezerváciou odporúčam prečítať hodnotenia od hostí, ktorý už daný hotel navštívili.

Tipy na miestne hotely a hostely

Veľmi príjemné ubytovanie za férovú cenu poskytuje štvorhviezdičkový Admiral Collingwood Lodge. Návštevníci vo svojich pozitívnych recenziách vychvaľujú najmä vynikajúci a priateľský personál. Poloha 15 minút jazdy od centra mesta, dobré napojenie na verejnú dopravu. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Nevýhodou je spoločná kuchyňa. Súčasťou izieb je balkón a kuchyňa, nechýba ani práčka a žehliace potreby. Nevýhodou je chýbajúca kúpeľňa, hostia majú k dispozícii spoločnú kúpeľňu pre viacero izieb. Dvojlôžková izba stojí od 93€/noc.

Pokiaľ hľadáte skutočne lacné ubytovanie v Sydney, vyberte si miestne hostely. Najviac ušetríte, ak si rezervujete lôžko v nocľahárni. Budete si však musieť zvyknúť na to, že budete spať v jednej miestnosti s ďalšími neznámymi ľuďmi.

Ak ste už niekedy navštívili Sydney, neváhajte sa podeliť o svoje skúsenosti s ubytovacími zariadeniami v komentároch nižšie.

sunset-at-south-head-sydney-1106667-m

Objednať ubytovanie v Sydney!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *