Čo vidieť a kde sa kúpať v Rogoznici?

Publikované dec 23, 2013 v kategórii Chorvátsko

Čo vidieť a kde sa kúpať v Rogoznici?

Rogoznica vyzerá na prvý pohľad ako nenápadná poľnohospodárska a rybárska obec v Chorvátsku. Vďaka prímorskej polohe sem však počas letných mesiacov prichádza množstvo dovolenkárov.

Obec sa nachádza približne 25 km od Šibeniku, veľkou výhodou je aj poloha 34 km od letiska v Splite. Lietajú sem prevažne nízkonákladovky, vďaka čomu sa dajú pomerne ľahko zohnať lacné letenky.

Miestne pamiatky

Návštevníci si môžu nad Rogoznicou všimnúť pozostatky napoleonskej pevnosti (nikdy nebola dostavaná) zo začiatku 19. storočí. Nachádzajú sa tu aj náboženské pamiatky, napríklad gotický kostol sv. Mikuláša a kostolík sv. Jána Trogirského.

Zdrojom obživy obyvateľov Rogoznice bol už od nepamäti rybolov. Tradičné regionálne pokrmy z rýb, ako napríklad „Rogoznička brodet“, si môžete vychutnať v miestnych reštauráciách.

Medzi dominanty obce patrí aj farský kostol z roku 1615, ktorý dnes poznáme pod názvom kostol Nanebovzatia Panny Márie.

Kúpanie a pláže v Rogoznici

Priamo v obci sa nachádza pláž z jemného štrku. Ďalšie pláže môžete nájsť v okolitých osadách (napr. zo severnej strany polostrova Gradina) a menších zátokách (Ložnice, Ražanj).

Príjemné zábery z Rogoznice

Tipy na hotely a apartmány

Ak sa rozhodnete hľadať ubytovanie v Rogoznici cez online rezervačné systémy, narazíte na desiatky ubytovacích zariadení. Väčšinu z nich tvoria obľúbené apartmány.

Veľmi dobré hodnotenia majú napríklad trojhviezdičkové apartmány Apartments Ruzmarin, nachádzajúce sa priamo pri pobreží zálivu. Súčasťou klimatizovaných izieb je TV, priestranná obývačka, balkón so záhradným nábytkom, vlastná kúpeľňa a dobre vybavená kuchynka. Bezplatné parkovanie, nevýhodou je však spoplatnené Wi-Fi pripojenie. Apartmán pre štyri osoby stojí približne 97€/noc.

Medzi obľúbené miestne zariadenia patrí aj štvorhviezdičková Villa Lozica, ktorá sa môže pýšiť skutočne pozitívnymi hodnoteniami. Veľkou prednosťou je poloha pár metrov od kamienkovej pláže. Klimatizované izby s výhľadom na Jadranské more sú okrem balkónu vybavené vlastnou kúpeľňou a kuchynkou, nechýbajú ani trezor, sušič vlasov, jedálenský kút a rýchlovarná kanvica. Hostia majú k dispozícii veľkú záhradu s grilom. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie, parkovanie na súkromnom parkovisku je taktiež zdarma. Apartmán s lôžkami pre štyri osoby stojí od 124€/noc.

marina-frapa

Objednať ubytovanie v Rogoznici!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *