Obľúbené pohorie Nízke Tatry

Publikované nov 2, 2013 v kategórii Slovensko

Obľúbené pohorie Nízke Tatry

Druhým najobľúbenejším pohorím na Slovensku (hneď po Vysokých Tatrách) sú Nízke Tatry. Najviac turistov sem zavíta v zime kvôli lyžovaniu a zimným športom.

Nízke Tatry sú však pre návštevníkov atraktívne aj v lete. Veľkým lákadlom je horská turistika, sú tu vybudované rôzne aquaparky, niektorých zaujímajú aj jaskyne v oblasti.

Lyžovanie v Nízkych Tatrách – stredisko Jasná

Ak si chcete do sýtosti zalyžovať, najlepšou voľbou je stredisko Jasná. Rozkladá sa na severnej i južnej strane Chopku (2024 m. n. m.), patrí medzi najpopulárnejšie lyžiarske strediská na Slovensku.

Od roku 1978 je veľká časť Nízkych Tatier vyhlásená za národný park NAPANT.

Jasná rada privíta lyžiarov i snowboardistov, na ktorých tu čaká dokopy až 45 km poctivo udržiavaných zjazdoviek. Majú rôzne stupne obtiažnosti, dobre si tu zalyžuje začiatočník aj skúsený lyžiar. Vďaka modernému zasnežovaciemu systému stredisko garantuje sneh minimálne 5 mesiacov v roku (od decembra po koniec apríla). Vo večerných hodinách sú v prevádzke 2 zjazdovky na večerné lyžovanie. Návštevníkov obsluhuje 29 lanoviek a vlekov.

Tipy na výlety a letné aktivity

Nízke Tatry sme navštívili v letnom období, ubytovali sme sa v Demänovskej doline. V článku o tomto pobyte sme spomenuli viacero rôznych turistických atrakcií v okolí.

1. časť výborného dokumentu o Nízkych Tatrách

Za zmienku stoja rôzne možnosti na kúpanie, napríklad v aquaparkoch Bešeňová a Tatralandia. Počas priaznivého počasia sa dá kúpať aj v rozsiahlej nádrži Liptovská Mara. Turisti zvyknú navštevovať aj miestne jaskyne. Medzi najznámejšie patrí Bystrianska jaskyňa, Demänovská ľadová jaskyňa, Demänovská jaskyňa Slobody a Jaskyňa mŕtvych netopierov.

Tipy na hotely v Nízkych Tatrách

Rezervačné systémy evidujú stovky rôznych hotelov a penziónov v Nízkych Tatrách. Počas našej návštevy sme sa rozhodli pre ubytovanie v Demänovskej doline.

Zavítali sme do trojhviezdičkového hotela Mikulášska Chata. S hotelom sme boli veľmi spokojní. Hotelový komplex pozostáva z troch budov, nás ubytovali v tzv. Vrbickej chate. Tá je pomenovaná po plese, ktoré sa nachádza hneď pri hoteli. Okolie je vhodné na turistiku, v blízkosti je spomínané lyžiarske stredisko Jasná. Izby sú príjemne a štýlovo zariadené, samozrejmosťou je TV a vlastná kúpeľňa. Na našej izbe nechýbal ani balkón s výhľadom na pleso. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie, v cene pobytu sme mali polpenziu. Odporúčam.

Výborné hodnotenia má aj štvorhviezdičkový hotel Ski & Wellness Residence Družba. Veľkou výhodou je poloha hneď pri zjazdovke. Súčasťou ubytovacích jednotiek je TV a vlastná kúpeľňa, v ktorej môžete nájsť napríklad župan a sušič vlasov. Hostia si pochvaľujú priestrannosť izieb. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie, v cene pobytu sú raňajky. Počas leta stojí ubytovanie pre dvoch približne 50€/noc.

Najväčší záujem o ubytovanie v Nízkych Tatrách je v zimnom období. Ak sem plánujete prísť na lyžovačku, urobte si rezerváciu v dostatočnom predstihu. Pokiaľ ste už navštívili nejaké ubytovacie zariadenie v tejto oblasti, neváhajte sa o svoje skúsenosti podeliť v komentároch nižšie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Objednať ubytovanie v Nízkych Tatrách!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *