Győr – mesto pamiatok a kúpeľov

Publikované jan 3, 2014 v kategórii Maďarsko

Győr – mesto pamiatok a kúpeľov

Starobylý Győr sa radí medzi najväčšie mestá v Maďarsku. Nachádza sa v severozápadnej časti krajiny, pomerne blízko hraníc so Slovenskom. Je dopravným uzlom, už niekoľko storočí ťaží z výhodnej polohy medzi Viedňou a Budapešťou.

Mesto je medzi turistami obľúbené hlavne vďaka množstvu historických pamätihodností (kostoly, múzeá, paláce), termálnym kúpeľom a festivalom.

Aké pamiatky v Győri sa oplatí vidieť?

Győr je bohatý na barokové, prevažne sakrálne pamiatky. Najvýznamnejšie náboženské stavby sú miestna Bazilika a Biskupský hrad. Mesto je už od 11. storočia sídlom biskupa rímskokatolíckej diecézy.

Nachádzajú sa tu rôzne múzeá, viac info nájdete na oficiálnom webe mesta.

V meste a jeho okolí sa nachádza množstvo náučných chodníkov, ktoré sú vhodným miestom na príjemnú prechádzku v prírode. Sprevádzať Vás budú informačné tabule, popisujúce miestne rastliny a živočíchy. Trasy je možné absolvovať aj na bicykli, najdlhší chodník má dokopy 9 km.

Zážitkové a liečebné kúpele Rába Quelle

Do miestnych kúpeľov mieria návštevníci vyhľadávajúci relax, rekreáciu, ale aj liečebné procedúry. Počas letnej sezóny je v prevádzke kúpalisko, ktoré bolo postavené už v roku 1931.

Zábery z kúpeľov

Voda v kúpeľoch s obsahom jódu má liečivé účinky na rôzne ochorenia. Vyviera z 2 km hlbokej studne, dosahuje teplotu až 67°C. Je vhodná na liečbu chorôb spojených s artrózou kĺbov a kostí, taktiež na chronické zápaly kĺbov a svalov.

Veľkým lákadlom je aj 5 bazénov, tobogány, divoká rieka a rôzne ďalšie vodné atrakcie. Návštevníci majú k dispozícii napríklad aj saunový svet, ostrov zdravia, masážne procedúry.

Tipy na ubytovanie

Pokiaľ sa tu plánujete zdržať, s najväčšou pravdepodobnosťou budete potrebovať ubytovanie. Tento problém ľahko vyrieši rezervačný systém, ktorý má v ponuke desiatky rôznych ubytovacích zariadení v Győri.

Veľmi dobré skúsenosti majú hostia so zariadením Buda Panzió. Tento príjemný penzión sa nachádza v tichej časti mesta, historické centrum je vzdialené len 300 metrov. Vďaka výhodnej polohe sú mestské pamiatky v pešej dostupnosti, pohodlne sa sem však dostanete aj verejnou dopravou či autom. Súčasťou moderných izieb je varná kanvica a vlastná kúpeľňa. Bezplatné Wi-Fi pripojenie v celom areáli, parkovanie je taktiež zdarma. V cene pobytu sú raňajky, ktoré sa niekedy podávajú na pokojnej terase. Počas priaznivého počasia je tu možné aj grilovať. Izba pre dvoch sa dá rezervovať už od 60€/noc.

Príjemné ubytovanie poskytuje aj trojhviezdičkový Hotel Baross. Tento menší rodinný hotel sa nachádza 800 metrov od centra mesta. Hostia vo svojich pozitívnych recenziách vyjadrili spokojnosť so snaživým hotelovým personálom. Súčasťou klimatizovaných izieb je vlastná kúpeľňa. Bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet, parkovanie na súkromnom hotelovom parkovisku je taktiež zdarma. V cene pobytu sú raňajky. Za nocľah pre dvoch zaplatíte od 51€/noc.

gyr-726592-m

Objednať ubytovanie v Győri!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *