Ako nájsť lacné letenky do Paríža?

Publikované júl 29, 2013 v kategórii Tipy na lacné letenky


Ako nájsť lacné letenky do Paríža?

Kam Slováci najčastejšie lietajú? Na prvom mieste rebríčkov v rôznych prieskumoch býva zvyčajne Paríž. Toto mesto určite netreba nikomu bližšie predstavovať, veľký záujem turistov je taktiež pochopiteľný. Do Paríža cestujú Slováci najmä z Bratislavy, Viedne a Budapešti.

Dnes si zhrnieme možnosti cestovania do Paríža z najbližších letísk, poradíme ako rezervovať letenky za najnižšie ceny a pridáme pár ďalších tipov.

Letiská v Paríži

Pri výbere letenky si nezabudnite všimnúť na ktorom letisku pristanete. Na prepravu pasažierov sa v súčasnosti využívajú 3 väčšie medzinárodné letiská.

Najväčším letiskom v Paríži (a v celej krajine) je Charles de Gaulle. Patrí medzi najznámejšie a najrušnejšie letiská na svete. Nachádza sa približne 25 km od centra mesta. Na tomto letisku som pristál v lete 2012 počas pracovnej cesty. Letel som z Viedne so spoločnosťou Air Berlin. Cenovo najvýhodnejšie je však letieť s nízkonákladovkou Ryanair (jeho lety však pristávajú na inom letisku). Letisko je veľmi veľké, medzi jednotlivými terminálmi je vybudovaný podzemný dopravný systém.

Takto to vyzerá na letisku Charles de Gaulle

Ďalším významným letiskom je Orly, ktoré je od centra Paríža vzdialené zhruba 13 km. Ak letíte z Bratislavy či blízkych letísk, na tomto letisku s najväčšou pravdepodobnosťou nepristanete.

Je však veľmi pravdepodobné, že pristanete na letisku Beauvais. Využívajú ho totiž nízkonákladové spoločnosti, napríklad spomínaný Ryanair. Jedinou nevýhodou je vzdialenosť od centra mesta (85 km). O doprave z tohto letiska do Paríža si povieme na konci článku.

Najlacnejšie letenky do Paríža s Ryanairom

V tomto článku sme už viackrát spomínali Ryanair. Nemusíte patriť medzi skúsených cestovateľov, aby ste tohto kontroverzného dopravcu poznali. Ryanair je najväčšou nízkonákladovou leteckou spoločnosťou na celom svete. Populárny je najmä vďaka nízkym cenám. Ak sa potrebujete do Paríža dostať za najnižšiu možnú sumu, najlepšou voľbou je Ryanair. Spiatočná letenka medzi Bratislavou a Parížom sa dá rezervovať aj za niekoľko desiatok eur.

Najlacnejšie letenky sú ponúkané predovšetkým na lety nízkonákladových aerolínii. Musíte však počítať s tým, že lietajú na menšie letiská, ktoré sú od mesta vzdialené aj niekoľko desiatok kilometrov. Musíte teda počítať aj s platením dopravy z letiska (napr. autobus, vlak, taxík).

Za takúto sumu však neočakávajte žiadny luxus. Miesta na sedenie sú pomerne úzke a malé, takisto nerátajte so žiadnym jedlom a obsluhou na palube. Ak chcete ušetriť, musíte sa počas letu uskromniť. Dajte si tiež pozor na rôzne poplatky. S Ryanairom si môžete zobrať napríklad príručnú batožinu zdarma (v obmedzenej veľkosti), akákoľvek ďalšia batožina je však spoplatnená. Za poplatok sa dá vybrať napríklad aj konkrétne miesto na sedenie v lietadle.

Veľmi lacno môžete s Ryanairom letieť do Paríža z Bratislavy, Budapešti a Krakova.

Doprava z letiska Charles de Gaulle

Na letisku funguje tzv. CDGVAL – letisková automatická železničná kyvadlová doprava. Tento systém spája jednotlivé terminály so stanicou vysokorýchlostných vlakov TGV. Osobne som sa po prílete na Charles de Gaulle potreboval urýchlene dostať na túto vlakovú stanicu a zablúdil som. Ak si nebudete istý cestou, skúste sa niekoho spýtať.

Cenovo výhodné ubytovanie v Paríži ponúka Hotel Formule 1. Na našej stránke ponúkame aj tipy na ubytovanie v Paríži.

Pri termináloch 1 a 2 je autobusová zastávka, ktorá spája letisko s centrom Paríža. Cena za jednosmerný lístok je okolo 10€.

Z tohto parížskeho letiska sa pohodlne dostanete aj vďaka železnici RER B, ktorá je označená modrou farbou. Premáva niekoľkokrát za hodinu, cesta trvá zhruba polhodinku. Tieto vlaky sú veľmi hojne využívané, preto zvyknú byť preplnené.

Doprava z letiska Beauvais

Ako sme už spomínali, letisko Beauvais je od Paríža vzdialené až 85 km. Medzi letiskom a centrom mesta pravidelne premáva kyvadlová doprava, z letiska sa dostanete napríklad autobusom a vlakom. Jazda trvá 75 minút, jednosmerný lístok zvykne stáť do 20€. Konečná zastávka je v Porte Maillot.

Pristátie na letisku Beauvais

Rada na záver

Rezerváciu letenky si radšej dobre rozmyslite. Ak sa definitívne rozhodnete vykonať rezerváciu, dajte si pozor na správne vyplnenie údajov. Ak by ste sa náhodou chceli zmeniť meno na letenke pri letoch s Ryanairom, budete musieť zaplatiť mastné poplatky.

Chystáte sa letieť do Paríža a máte nejaké otázky? Neváhajte ich napísať nižšie do komentárov.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *