Akcie na letenky do New Yorku

Publikované júl 30, 2013 v kategórii Tipy na lacné letenky


Akcie na letenky do New Yorku

Sen každého turistu, ktorý netreba bližšie predstavovať. Podľa posledných prieskumov predajcov leteniek sa aj Slováci zaujímajú predovšetkým o letenky do New Yorku.

Kedysi vycestovaniu do Ameriky bránili vysoké ceny, dnes je situácia iná. Spiatočné letenky sa dajú zohnať už za 400-500€. Odkiaľ sa najviac lieta do New Yorku? Kde najlacnejšie zakúpiť letenku? Ako sa dostať z letiska? Odpoveď na tieto otázky (a mnoho ďalších zaujímavých informácii) nájdete v tomto článku.

Letiská v New Yorku

Mesto obsluhujú 4 väčšie medzinárodné letiská. Ak sa sem chystáte vycestovať, určite pristanete na jednom z nich. Poďme si o nich povedať pár viet.

Najväčšie letisko je pomenované po bývalom prezidentovi USA – John F. Kennedy (JFK). Nachádza sa v štvrti Queens. Má 8 terminálov, ročne nimi prejdú desiatky miliónov pasažierov. Je veľká pravdepodobnosť že pri lete do New Yorku pristanete práve tu. Ak chcete vedieť ako sa odtiaľto dostať do centra mesta, prejdite na koniec článku.

Odporúčame „booknuť“ letenku dostatočne vopred a mimo hlavnej sezóny. Vyššie ceny leteniek zvyknú bývať napríklad aj počas Vianoc, Veľkej noci a Dňa vďakyvzdania.

Letisko Newark sa nachádza v New Jersey, od Manhattanu je vzdialené 24 km. Má 3 terminály. Ročne odbaví taktiež pár desiatok miliónov pasažierov.

Ďalšie letisko nesie názov LaGuardia, od New Yorku je vzdialené 13 km. Využíva sa na domáce aj zahraničné lety. Má 5 terminálov.

Posledné letisko je Teterboro, nachádzajúce sa v New Jersey, zhruba 19 km od Manhattanu. Na lety z Európy je využívané oveľa menej ako letiská spomínané vyššie.

Letenky do New Yorku z Viedne

Z Bratislavy sa do New Yorku nelieta. Nemusíte sa však obávať, našťastie sa nachádza v blízkosti Viedeň. Let z Viedne do New Yorku trvá okolo 9 hodín. Platí to však len v prípade, že nikde neprestupujete. Letenky do New Yorku bez prestupu sa dajú zakúpiť na lety spoločnosti Austrian Airlines. Pokiaľ letenku rezervujete dostatočne vopred, dá sa zohnať výhodnú cenu.

Odlet z New Yorku do Viedne

Ak sa Vám však cena nebude zdať dostatočne nízka, je tu ešte jedna možnosť ako ušetriť. Z Viedne sa dá letieť aj so spoločnosťou Air Berlin, musíte však počítať s prestupom v Berlíne.

Odkiaľ sa dá ešte letieť?

Nevyhovuje Vám Viedeň? Zakúpte si letenku na lety z Budapešti alebo Prahy. Priame letenky z Prahy do New Yorku sa zvykli poskytovať na lety spoločnosti Delta Air Lines, tá však posledný rok fungovala iba počas letnej sezóny. Väčšina letov z Prahy a Budapešti je s prestupom, napríklad v Amsterdame.

Chcete vidieť veľa dôležitých turistických atrakcií v New Yorku a ušetriť? Využite možnosť zakúpenia kariet City Pass a New York Pass, ktoré oprávňujú ich držiteľov napríklad k bezplatnému vstupu do miestnych pamiatok.

Potrebujem vízum pri ceste do USA?

Ak sa chystáte navštíviť USA ako turista, ste občan Slovenskej republiky a strávite tu maximálne 90 dní, môžete využiť bezvízový program ESTA. Registrácia do programu je spoplatnená sumou 14$.

Ako sa dostať z letiska JFK?

Spomínané letisko John F. Kennedy (JFK) je najväčším letiskom v meste. Ak letíte do New Yorku, je možné že pristanete práve tu. Ako sa odtiaľ dostať do mesta?

Verejná doprava je tu veľmi hojne využívaná. Z letiska sa do konkrétnych štvrtí môžete dostať napríklad vlakom a autobusom. Vlak AirTrain JFK jazdí nepretržite a je najlepšou voľbou. Vďaka nemu sa približne za polhodinku môžete dostať do Manhattanu na stanicu Penn Station, lístok stojí zhruba 15$. Môžete však ísť napríklad na stanicu Jamaica, kde je možné prestúpiť na metro a miestne autobusové linky.

Cesta s AirTrain – z JFK na stanicu Jamaica

Niekoľkokrát za hodinu premáva New York Airport Express Service Bus. Cena lístka stojí tiež okolo 15$.

Ak sa chcete pohodlne dostať na Manhattan, skúste využiť napríklad autobusovú linku Super Shuttle Manhattan. Funguje nepretržite.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *